fbpx

Якщо влада не діє: франківці самостійно малюють розмітку на Набережній

Суспільство 16:48, 29.07, 2020
НА ФОТО: Акція "Безпечна Набережна"

Представники кількох громадських організацій та небайдужі мешканці з довколишніх будинків зібралися на вулиці Набережній, 10, щоб самотужки нанести “зебру”.

В такий спосіб учасники акції «Безпечна Набережна» намагаються привернути увагу міської влади до вулиці, де розмітка навіть не проглядається вже кілька років.

«Мета нашої акції – покращити безпекову ситуацію на Набережній. Сім років тому зроблено дорогу, а розмітки просто не видно. У цьому місці дуже важко перейти дорогу, бо водії практично не помічають, що тут перехід. Мене тут з дитиною одного разу самого ледь не збила машина. Я писав листи і запити в мерію, але отримував відписки. Ми під час акції витримаємо всі вимоги безпеки і навіть спробуємо нанести не якусь жартівливу розмітку, а цілком добру, максимально відповідну до стандартів. Мерію і поліцію ми попередили про акцію листами і запросили на місце. Але ніхто не приїхав», – розповів Віктор Загреба, мешканець цього кварталу і засновник ГО “Vision Zero”.

Франківці самотужки наносять "зебру" на Набережній. Так вони намагаються привернути увагу міської влади до вулиці, де розмітка навіть не проглядається вже кілька років.

Опубліковано КУРС Середа, 29 липня 2020 р.

Учасники акції прийшли з приладдям для домашнього ремонту: валиками, пензлями, фарбою. На дорогу поставили конуси для безпеки і одягли сигнальні жилетки.

Якщо влада не діє: франківці самостійно малюють розмітку на Набережній 1

«На цьому відрізку дороги нема “зебри” і взагалі розмітки, тому ми обрали це місце. Воно дуже небезпечне для пішоходів, які тут перетинають дорогу. Ми маємо вимогу до влади нарешті нанести розмітку на всій Набережній, яка має 4 км довжини. Недавно тут трапилася ДТП, на щастя, без летальних наслідків, але це стало останньою краплею. Нас підтримали в цій акції мешканці довколишніх будинків. Якщо ж розмітку влада і далі не буде робити, то нам доведеться взяти відповідальність на себе і самотужки вирішити проблему», – каже голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна.

Якщо влада не діє: франківці самостійно малюють розмітку на Набережній 3

Як пояснюють організатори, до акції “Безпечна Набережна” їх вимушує міська влада – вони втомились від бездіяльності мерії. Люди самотужки нанесуть першу “зебру” і будуть повторювати акцію доти, доки мерія не виконає своїх зобов’язань.

Франківці наносять розмітку на Набережній

“Якщо доведеться, зробимо за який рік всю Набережну. Може, це буде швидше, ніж якщо сподіватися на владу”, – напівжартома каже Віктор Загреба.

Франківці наносять розмітку на Набережній

Водії автомобілів поставилися до акції з розумінням – брали інформаційні буклети, а деякі навіть аплодували її учасникам.

Франківці наносять розмітку на Набережній
Якщо влада не діє: франківці самостійно малюють розмітку на Набережній 5

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: