fbpx

Франківці створили додаток Clewo, що допомагає віддати і знайти речі

Суспільство 12:57, 09.02, 2020

З допомогою додатку Clewo можна віддати непотрібні речі та забрати те, що можна використати в господарстві.

«Я придумав додаток ще понад два роки тому, – каже автор ідеї Clewo франківець Єгор Куц. – Працював тоді у харківській ІТ-компанії, був конкурс ідей, і кожен мав запропонувати щось своє. Ідея виникла, коли йшов на роботу і побачив пункт прийому вторсировини, а зовсім недалеко від нього просто неба лежали скляні та пластикові пляшки – нікому не потрібні».

За словами Єгора, в нього виникла проста ідея – дати людям можливість фотографувати непотріб, позначати геолокацію – і все. Далі мали б прийти чи приїхати небайдужі, які заберуть вторсировину на переробку.

Подав ідею на конкурс – посів перше місце в компанії, пише Репортер. Тоді ж вони з колегою Олександром Герасимовим почали збирати команду для реалізації задуму.

Довго шукали назву для додатку й наприкінці вирішили просто скоротити два англійських слова clear та world, тож вийшло Clewo – чистий світ.

«Усі ми працювали в одній компанії, створювали сайти для інших, тож вирішили, що пора зробити щось своє, – розповідає Куц. – Розділили додаток на дві окремі функції. Перша – це оголошення людей, котрі сортують, наприклад, пластик і хочуть його віддати. Але це переросло у щось більше. Утворилась, умовно, платформа, де люди можуть виставляти оголошення старих або непотрібних речей, а інші їх забирають. Друга функція – це мапа. Там відображаються пункти прийому вторинної сировини. Нам пише велика кількість людей, які хочуть дізнатися, де найближчий пункт прийому та який його графік роботи. Це все є на мапі».

Каже, не обходилось і без цікавих оголошень. Наприклад, одна людина задекларувала, що приймає зламані парасольки. Інша оголосила збір чорно-білих фото.

Clewo – проєкт соціальний, усі в команді працювали без зарплати. Кожен робив своє завдання у вільний час – після роботи, вночі, але все вийшло. Хоча, як каже Куц, за цей час кожен міг заробити близько 10 тисяч доларів, а то й більше.

«Ми з того нічого не заробляємо, – говорить Єгор. – Але, правда, переглядаємо можливість монетизації, бо щомісяця з власної кишені платимо за сервер, дизайн. Це буде додаткова можливість, але базовий функціо­нал «поділитися / забрати» – був, є та буде безкоштовним завжди. Якось ми спробували вийти на українську краудфандингову компанію Na-Starte, зібрали там 40 тис. грн – вийшли в нуль».

За словами Куца, вони часто аналізують додаток, дивляться статистику й, за їхніми даними, Івано-Франківськ виявився одним із найактивніших. Саме в нашому місті часто додають оголошення і пункти прийому вторсировини.

Планів у розробників і зараз багато. Але найголовнішим є створення мережі пунктів прийому вторсировини, щоб їх кількість не відставала від оголошень непотрібних речей. Щоб користувач довго не шукав пункт, а міг одразу побачити найближчий і те, який тип сировини він може здати.

«Дуже зручно відкрити додаток і побачити, що, наприклад, за кілометр від тебе є пункт прийому, а ти про нього й не знав, – говорить автор Clewo. – Також другим найголовнішим пунктом буде чат, в якому люди зможуть спілкуватись і домовлятися між собою, як і коли забрати річ».

До речі, минулого тижня випустили оновлення для двох мобільних платформ, інформують на сторінці проєкту у Фейсбук.

– Видалили необхідність вводити номер телефону під час реєстрації;
– Покращили фільтри: дадали окрему фільтрацію за типом (Реюз/Вторсировина) та можливість сортувати об’єкти за датою та відстанню.

Оновлення доступне у мобільному маркеті або за посиланням, відкритим з телефону: http://onelink.to/hh42pp

Категорії об’єктів в додатку (список постійно доповнюється):

🔹метал
🔹скло
🔹банки
🔹пластик
🔹папір
🔹дерево
🔹електроніка
🔹реюз

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: