fbpx

Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків

Суспільство 20:15, 10.06, 2019

Сьогодні, 10 червня, у мистецькому "Підземному Переході Ваґабундо" відкрили благодійну виставку "Повернення доДому".

Митці з різних куточків України писали картини на подарунок і на підтримку нашим хлопцям, що зараз є військовополоненими у Росії. За приклад була взята картина польської художниці Беати Куркуль “Маленький кораблик, повертайся додому”, намальована у перші дні полону наших моряків. Художники відтворили 24 “копії”, але в своєму стилі і зі своїми емоціями. Самі картини будуть подаровані нашим героям після їхнього звільнення.

“24 митці з усієї України сказали, що для них буде великою честю подарувати свою роботу героям. Ці роботи подорожують Україною і чекають, коли хлопці повернуться додому”, –  розповіла Євгенія  Ейдер, пасинок якої Андрій – наймолодший серед полонених.

Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 1

Івано-Франківськ став восьмим містом, де виставили картини на підтримку полонених моряків. У “Підземному Переході Ваґабундо” вона триватиме до 17 червня. Потім на три дні поїде у Надвірну, далі – у Хмельницьку область, потім – в Одесу, відтак – у Маріуполь.

“У рамках цього проекту ми просимо писати листи нашим хлопцям в СІЗО, – закликала Євгенія Ейдер. – Листів ми пишемо багато, але дуже мало до них доходить. Ми хочемо показати хлопцям, що їх там не забули, що вони потрібні Україні, що ми ними пишаємося”.

Окрім основних 24 картин, на виставці представлені роботи митців та студентів, які можна купити. Це ювелірні, шкіряні та керамічні вироби та інші вироби мистецтва. Всі кошти перепадуть батькам полонених.

 

Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 3
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 5
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 7
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 9
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 11
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 13
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 15
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 17
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 19
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 21
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 23
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 25
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 27
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 29
Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 31

“За рахунок виручених коштів з виставок ми оплачуємо марки, які клеїмо на конверти. Я друкую вже другу тисячу конвертів і сподіваюся, що хоча б десята частина дійшла до хлопців”, – каже Євгенія Ейдер.

Батько Андрія Ейдера Дмитро презентував нагороду “Нескорений духом”. Це кортики, які будуть вручені морякам після повернення.

“Цю нагороду затвердили на найвищому рівні. Кортики будуть вручатися не як зброя, а як нагорода. Я добивався, щоби його вручили всім. Бо зараз їх можна вручати лише офіцерам, а на катерах були не всі офіцери”, – зазначив Дмитро Ейдер.

Франківців просять долучитися до підтримки полонених Росією моряків 33

Деталі руків’я і прибори на ножах будуть відлиті з бронзи. Гравіювання на лезі з одної сторони “Нескорений духом”, з другої – ім’я і прізвище військового моряка. Кортики будуть вручені офіційно після звільнення хлопців з полону.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили в полон три українські судна та членів екіпажу. Загалом 24 полонених, наймолодшому – лише 18, і ним виявився прикарпатець Андрій Ейдер.

Наприкінці травня постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія. Серед іншого суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: