fbpx

Франківцям розкажуть, як опиратися маніпуляціям і брехні у новинах і мережах

Суспільство 11:45, 02.05, 2020

Пандемія і карантин супроводжуються грандіозним вибухом фейків у мережах, свідомими і несвідомими маніпуляціями, захиститися від яких поможе лише вміння критично оцінювати інформацію. Це не так просто, як може здаватися на перший погляд. Франківців запрошують на тематичний практикум, аби підвищити імунітет до маніпуляцій і брехні.

5 травня о 14:00 ГО “Д.О.М.48.24” відбудеться онлайнпрактикум “Опір медіаманіпуляціям”, де на реальних прикладах розкажуть про вплив маніпуляцій у новинах, рекламі, медіакомунікаціях на емоції та поведінку і про те, як опиратися їм.

Проводить практикум Катерина Масляк – студентка Івано-Франківського національного медичного університету, навчалася в University of Winnipeg в Канаді, засновниця БО “Просвіта душі і серця”, волонтерка в медичних закладах, авторка програми “Сам собі людина” на Urban Space Radio, експертка з піклування за термінально-хворими людьми та авторка гри “Знайомці”.

“В Україні здебільшого ніде не вчать, як оцінювати, чи є інформація достовірною. Коли ми робили наукову роботу в Канаді, нас вчили методики, як перевіряти, чи це достовірні джерела: хто створив цей сайт, дата створення, контакти, хто видав статтю, перейти за посиланнями, щоб знайти першоджерело. Тобто вони вчать прийомам критичного мислення ще зі школи, а в нас вірять новинам і не перевіряють, чи інформація правдива. Такими людьми набагато легше маніпулювати і роз’єднувати їх”, – пояснює Катерина.

Тренінг відбуватиметься через програму Zoom, завантажте її завчасно.

Подія безкоштовна, для отримання посилання необхідно зареєструватись:

https://forms.gle/HTDfPzjLrigSjoRa8

Захід відбувається в рамках проєкту, організованого ГО “Д.О.М.48.24” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: