fbpx

Франківцям роз'яснили, хто і чому не може отримати субсидії

Суспільство 10:54, 08.10, 2020

Зараз в Івано-Франківську більш як 14 тисяч домогосподарств отримують допомогу від держави. Лише пів сотні людям, які звернулися до департаменту соцполітики, відмовлено у наданні субсидії.

З 1 жовтня власникам субсидій буде здійснено автоматичний розрахунок. Кількість отримувачів субсидій щороку зменшується, каже очільник департаменту соцполітики Івано-Франківська Василь Семанюк. Заяву на надання субсидій можуть подавати господарства, у яких є певні зміни у складі сім’ї: хтось відписався, приписався чи помер. Іншим допомогу від держави перерахують автоматично, повідомляється у сюжеті на ОТБ “Галичина”.

“Призначається субсидія тим, хто звертається з місяця звернення за її призначенням. Розрахунок робиться два рази: на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня і опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня. Незалежно від того, коли фактично розпочинається опалювальний сезон, субсидія призначається з 1 жовтня”, – говорить Семанюк.

Директор департаменту соцполітики пояснив, з яких причин субсидії не призначають:

“Якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 квадратних метрів для квартир і 200 квадратних метрів для житлових будинків. Це не стосується прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу і багатодітних сімей, в яких є троє і більше дітей. Також не призначається в разі, якщо є в сім’ї автомобіль з дати випуску менше 5 років. В разі, якщо відсутні в когось доходи з працездатних членів сім’ї, або дохід менший від мінімальної заробітної плати, або, скажімо, зарплата була, але не було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі не менший як мінімальний. Так само в разі купівлі чи набуття власності житла, землі, товарів на суму понад 60 тисяч субсидія не буде призначена. Також не буде призначена тим, в кого є заборгованість з оплати послуг понад 3 місяці”.

Припиняти субсидію у сучасних карантинних умовах можна, якщо людина змінює адресу проживання і переїжджає в інше місто або у разі смерті отримувача допомоги від держави.

Через борги за доставку газу 73 тисячі прикарпатців ризикують залишитися без субсидії

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: