fbpx

Прикарпатець змушував жебракувати інваліда – відбувся умовним терміном і 10 000 грн моральної шкоди

Суспільство 16:29, 06.07, 2021
НА ФОТО: Затримання обвинуваченого

Івано-Франківський міський суд призначив покарання франківцю, який змушував 22-річного чоловіка з інвалідністю до жербакування та забирав у нього гроші.

У матеріалах справи зазначається, що у 2020 році обвинувачений у Франківську зустрів потерпілого, який страждає психічним захворюванням – помірною розумовою відсталістю, шо позбавляє його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Обвинувчений, використовуючи уразливий стан, завербував потерпілого, поселив у своєму помешканні та змушував жебракувати на вулицях Івано-Франківська.

Потерпілий протягом дня збирав від 300 до 500 грн, більшу частину яких обвинувачений забирав собі і лише незначну частину грошей витрачав на утримання потерпілого.

16 вересня 2020 року обвинуваченого затримали при спробі забрати гроші у потерпілого.

У суді обвинувачений провину визнав. Свою поведінку пояснив тим, що начебто співчував потерпілому, в якого немає родичів, надавав йому прихисток, а кошти, ним зароблені, витрачав на спільні потреби. Запевняв, що розкаявся, і просив суворо його не карати.

Представник потерпілого у суді заявив цивільний позов до обвинувачено на 77 770 грн матеріальної та 30 000 грн моральної шкоди.

Врешті, суддя визнав обвинуваченого винним у вербуванні людини з метою експлуатації і призначив покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Керуючись ст. 75 КК України, обвинуваченого звільнили від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі, встановивши іспитовий строк 1 рік.

Також він заплатить потерпілому 10 000 грн моральної шкоди. В задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: