fbpx

Франківець Юрій Филюк поділився враженнями від Давосу

Суспільство 18:59, 20.01, 2023

На щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму (WEF) у швейцарському Давосі 19 січня відбулася традиційна Українська сніданкова дискусія. Учасники говорили про найважливіші виклики, які зараз постають перед Україною.  

Українська сніданкова дискусія у Давосі проводиться щороку, починаючи з 2005 року. Втретє серед учасників “Українського сніданку” (ланч) був підприємець з Франківська, CEO Промприлад.Реновація Юрій Филюк.

Франківець Юрій Филюк поділився враженнями від Давосу 1

У фейсбуці Юрій Филюк поділився своїми спостереженнями і думками з події. Він зазначив, що це перший WEF без участі російських представників. “Світ без них сприймається непорівнянно легше”, – зазначив Филюк.

За його словами, UA House, Український Дім, виглядав прекрасно, він збільшився в площі в кілька разів.

“Ми ще раз дуже виросли – років 5 тому я вперше зауважив для себе, як ми ментально підтягнулись до решти світу. Зараз це вже остаточно повноцінний діалог з усіма на рівних. Українських представників багато, вони проактивно і впевнено несуть такі потрібні нам зараз меседжі як у кожній приватній розмові, так і на багатьох центральних майданчиках WEF”, – розповів Юрій.

Филюк акцентував, що зазвичай не коментує діяльність політичних фігур, але в цьому випадку мусить сказати, що в умовах війни лідерство першої пари країни, якість та подача їх меседжів часто пробиває навіть найтовстіший лід.

“Все ще розділений світ – фрагментація світу і вихід на нові моделі партнерства є взагалі однією із ключових тем форуму. Але для нас він зараз ділиться на тих, хто вже все зрозумів і беззастережно підтримує нас, і на тих, хто продовжує ставити дурні питання на панелях та розповідати про важливість «зваженої політики». На щастя, у кожному такому випадку наводяться проукраїнські аргументи, з якими сперечатись складно. Ситуація розгортається на нашу користь, хоч у нас попереду ще чимало боротьби”, – пише Юрій Филюк.

Франківець Юрій Филюк поділився враженнями від Давосу 2

Взагалі на форумі по українській лінії підіймалось багато тем, описує Юрій: питання ментального здоров‘я, ядерного шантажу і реакції на нього, питання Криму, негайне відновлення критичної соцінфраструктури, повернення тимчасово переміщених, відбудова і підходи, фіксація злочинів рф, підтримка підприємництва в цих умовах, що робити з росією після.

“Але найголовніше, що звучить практично в усіх українських виступах: дайте нам зброю негайно, щоб закінчити цю війну перемогою вільного світу!” – додає Юрій Филюк.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: