fbpx

Дівчина зі скакалкою надихнула українців на флешмоб: як у мережах підтримують Лізу з Франківська

Суспільство 20:46, 22.03, 2023

На конфліктний випадок, що стався між літньою жінкою і дівчинкою зі скакалкою в одному з дворів Франківська, молодь відповіла флешмобом. До флешмобу долучилися соцмережі – люди стрибають на скакалці і знімають відео зі словами підтримки дівчині.

Вірусне відео з Франківська, на якому жінка намагається прогнати дівчинку зі скакалкою з двору, набрало в мережі понад 2 млн переглядів. Воно спричинило бурхливі дискусії стосовно ейджизму й “совковості”. Десятками обурливих постів зі сотнями коментарів рясніють кілька днів поспіль соцмережі.

На відеоролику Ліза біля під’їзду будинку стрибає на скакалці. Пізніше до того ж під’їзду підійшла і сіла на лавку місцева літня жінка. Вона почала вимагати, щоб дівчина перестала стрибати в неї “перед очима” або пішла в інше місце. Як результат – обізвала дівчину “соплячкою” та “гівном паршивим”. 

Розголосу історії дала журналістка Ганна Рибалка, яка зробила допис та опубілкувала відео з Лізою, зняте в Івано-Франківську. 

Франківська молодь влаштувала флешмоб на підтримку дівчини. Ініціатором флешмобу став місцевий блогер з ніком Макс Оптиміст. Молоді люди зі скакалками зібралися в тому самому дворі, де на лавці сиділа жінка і стрибала дівчинка.

Дівчина зі скакалкою надихнула українців на флешмоб: як у мережах підтримують Лізу з Франківська 1
У тому самому дворі

“Побачив відео. Мене воно обурило. І я захотів підтримати дівчину. Запропонував своїм підписникам прийти і пострибати тут на скакалках. Бо, як то мовиться, хто не скаче, той…” – посміхається Макс.

Дівчина зі скакалкою надихнула українців на флешмоб: як у мережах підтримують Лізу з Франківська 2
Завсідники двору спостерігають за флешмобом

До учасників флешмобу у дворі вийшла дівчина, яку облаяла жінка. 19-літня Ліза була розчулена. Каже, що в жодному разі не мала наміру образити жінку цим відео. Лише показати, що іноді старше покоління несправедливо ставиться до молоді.

“Я не хотіла негативу в чиюсь сторону. Просто хотіла показати, як це відбувається. Що б наша молодь не робила – погано. Пила й курила – погано, займається спортом – погано. Я не знаю, що нам потрібно робити, щоби до нас нормально з повагою зверталися”, – каже дівчина.

За флешмобом спостерігали шестеро працівників поліції. Приїхали, щоби проконтролювати, як відбувається акція, пояснили 402 Каналу.

“Побачили, що збирається флешмоб. У зв’язку з військовим станом всі зібрання заборонені, тому ми прийшли, зразу встановили організатора, поспілкувалися з ним. Побачили Лізу. Вона нам розповіла, що будь-яких претензій до бабусі не має і дуже вдячна за підтримку”, – каже Іванна Гринюк, старша інспекторка відділу ювенальної превенції обласної нацполіції.

Через кілька днів, коли відеоролик став вірусним, Ліза видалила його зі своїх соцмереж. З’ясувалося, що про це Лізу наполегливо попросили у навчальному закладі, який вона відвідує. 

Франківські чиновники від освіти не засудили втручання закладу освіти в особисте життя своєї студентки. А просто відхрестилися від нього. “Щодо закладу, у якому навчається дитина, – він не є у системі освіти громади”, – відреагували в Депаратменті освіти і науки Франківська. 

Стосовно самого випадку освітяни зайняли невизначену позицію: “Ми дуже поважаємо Лізу, яка відстоювала свою позицію до останнього та не перейшла на особисті образи. Це свідчить про вихованість та свідомість нашої молоді. Саме таким й хотілося б бачити наше прийдешнє покоління. Але й звернулися б до тих, хто агресивно коментував дії старенької. Ні в якому разі не захищаємо її спілкування з дівчинкою. Та ми не знаємо, яка ситуація у цієї жінки, люди такими стають не від доброго життя. Зараз всі на нервах через новини та ситуацію на фронтах. Якби у неї була щаслива старість, вона точно реагувала б інакше”. 

У коментарі “УП. Життя” дівчина попросила не розголошувати своє прізвище. Дівчина розповіла, що є переселенкою з Донецької області, з міста Краматорська. Мені дуже приємна підтримка людей, але все ж таки знайшлись люди іншої думки, – написала Ліза в коментарі медіа.

Тим часом в мережі люди запустили хештег #Лізамолодець та #підтримуюЛізу, а також почали викладати відео, де стрибають на скакалці на підтримку дівчини.

“Я хочу, щоб дівчину не змогли задавити. Щоб вона продовжувала відчувати силу”, – серед інших включилася у флешмоб сімейна психологиня Світлана Ройз. 

У своєму пості “Роздуми про Авторитетність і Авторитарність” вона описує стадії дорослішання дитини, коли природно безумовний авторитет батьків поступається авторитету інших дорослих і поступово перемикається на власне “Я”: “Повага, яку відчуває до себе дитина, до своїх потреб, тілесності, до своїх речей, намірів, емоцій стає внеском в її самооцінку, авторитетність. В її повагу до себе. (У будь-якому віці)”.

“Дитина доростає до підліткового віку – і проходить ініціацію “своєю особистою авторитетністю”. Фокус авторитетності зміщується з дорослих… Разом із владою над дитиною. Підліткова криза може проходити в кількох формах – незалежності і залежності. В першому випадку дитина повертає (здобуває) свою силу. В другому – втрачає її”, – пояснює психологиня.

“Щоб “повернути” авторитетність, від безпомічності вплинути на дитину дорослі частіше вдаються до авторитарності”, – зазначає вона. “Щоб утримати владу над бунтівним підлітком, ми можемо ставати ще більш і більш авторитарними. Замість того, щоб робити внесок в свою авторитетність”, – описує психологиня суть конфлікту “зі скакалкою”.

“Стара добра скакалка – наш новий символ опору несправедливості і гідності!)” – жартівливо підсумовує у фейсбуці журналістка Ганна Рибалка.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: