fbpx

Франківськ підписав меморандум про співпрацю з прифронтовими містами

Суспільство 13:42, 02.03, 2023

Івано-Франківськ та прифронтові Гуляйполе Запорізької області та селище Покровське Дніпропетровської області підписали меморандум.

Угода між містами передбачає співпрацю в економічній, культурній та науково-технічній сферах. Однак очільники міст вважають, допомагати громади будуть в значно ширших напрямках, повідомляє пресслужба міського голови Івано-Франківська.

За словами голови Гуляйпільської міської територіальної громади Сергія Ярмака, попри те, що місто щодня обстрілюють, там залишається жити у підвалах та сховищах 85 дітей, батьки яких не хочуть чи не можуть виїхати з зони бойових дій. Такі діти війни надалі потребуватимуть реабілітації. 

«Наша громада Гуляйпільська знаходиться в зоні бойових дій активних з березня 2022 року. Тому для нас, по-перше, це історична подія, по-друге, це найголовніше – це те, що ми повинні співпрацювати і допомагати один одному. Допомога, я впевнений, буде дуже різна. Це реабілітація тих дітей, які залишилися у нас на території, я маю на увазі, що у нас на території 85 дітей залишилося, саме в зоні бойових дій. По меморандуму прописано дуже багато пунктів, які цікаво реалізовувати», – впевний голова Гуляйпільської міської територіальної громади Сергій Ярмак. 

А ще спільні зустрічі, обговорення та створення нових проєктів. Покровський селищний голова Світлана Спажева акцентує на культурних та спортивних обмінах. Каже, людям передусім потрібне живе спілкування. 

«Громада, яка на сьогоднішній день прийняла майже 3 тисячі переселенців, і це саме з Запорізької області, Гуляйпільського району, з яким також сьогодні підписали цей меморандум, – це виклик. Тому що люди потребують при невеликих заробітних платах і пенсіях і продуктових наборів, і теплого одягу, і ковдр, і прилади для обігріву, і найбільше, мабуть, уваги, людської уваги. Тобто ми говоримо сьогодні і за психологічну допомогу, і говоримо за облаштування певних коворкінг-центрів, де вони можуть зустрічатися разом для того, щоби спілкуватися і говорити про ті виклики, які стоять перед ними. Ця допомога, це об’єднання, яке буде полягати і в спільних зустрічах, і в обговоренні тих чи інших проблем. Розробка програм. Зможемо обмінюватися досвідом, зможемо розвиватися, а після перемоги ми зможемо робити і культурні обміни, і спортивні обміни, ми зможемо розробляти якісь програми соціально-економічного розвитку», – розповідає про свої очікування покровський селищний голова Світлана Спажева. 

Це не перша угода Івано-Франківська з прифронтовими містами. У 2014 році наша громада підписала меморандум із прифронтовими на той час Волновахою та Попасною. У межах тодішньої угоди про співпрацю Івано-Франківськ приймав дітей з Луганської області до таборів на оздоровлення, а також реалізували кілька проєктів допомоги, розповідає очільник міста Руслан Марцінків. 

«А вже у цій війні ми маємо дві угоди: з містом Ніжин і з містом Конотоп, які теж свого часу постраждали від війни. А зараз Гуляйполе і Покровська громада. Особливість є те, що в тих краях – в Дніпропетровській та Запорізькій областях – проходять службу дуже багато жителів Франківської громади. Захищають поруч з хлопцями місцевими. Тому дуже важливо, щоби ми в соціальних, гуманітарних і культурних питаннях теж співпрацювали, допомагали одне одному. Ми можемо приймати тут дітей, обмінюватися певним досвідом, відправляти лікарів, ми це досить часто практикували. Я думаю, що є багато напрямків, в яких ми можемо співпрацювати. Дасть Бог, буде перемога, а це ще збільшить можливості наші у співпраці», – впевнений івано-франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: