fbpx

Франківська компанія UCG допомагає Тбілісі запустити швидкісний громадський транспорт

Суспільство 09:06, 20.03, 2020

Івано-франківська компанія Urban Consulting Group розпочала транспортний проєкт в столиці Грузії місті Тбілісі. Проєкт передбачає реорганізацію дорожнього руху на трьох магістральних проспектах зі створенням виділених смуг для руху громадського транспорту та покращенням умов для безпечного руху велосипедистів і пішоходів.

Команда UCG відвідала Тбілісі для обстеження вулиць напередодні оголошення карантинних заходів, 9-10 березня 2020 року.

Першим об’єктом є проспект Кетеван Дедофалі в старій частині Тбілісі, який сполучає аеропорт з діловим центром міста. Протяжність проєктної ділянки приблизно 2 кілометри. Франківські інженери мають запропонувати нову організацію руху на складних перехрестях, додаткові світлофори, регульовані пішохідні переходи та розробити ескізний проєкт транспортного хабу біля станції метро Авлабарі.

Тбілісі громадський транспорт UCG
Тбілісі громадський транспорт UCG

Проєкт у Грузії здійснюється на замовлення муніципалітету Тбілісі у співпраці з місцевою інжиніринговою компанією STS. Раніше мерія Тбілісі, яку очолює колишній футболіст ФК “Динамо Київ” та ФК “Мілан” Каха Каладзе, затвердила нову стратегію розвитку громадського транспорту. В її основі лежить система автобусів великої місткості під назвою TBT (Tbilisi Bus Transit), до якої приєднуватимуться маршрути міських та місцевих автобусів. Автобуси малої місткості дозволені лише на місцевих маршрутах.

Тбілісі громадський транспорт UCG

Лінії TBT мають йти виділеними смугами громадського транспорту, щоб забезпечити пасажирам максимально короткий час проїзду, незважаючи на кількість приватних автомобілів і години пік. У Тбілісі вже працює зручна система електронного квитка й активно оновлюється рухомий склад.

Заборону приватному транспорту рухатись автобусними смугами в Тбілісі контролюють системи автофіксації порушень та патрульна поліція. Вона дуже помітна на вулицях міста – виписує штрафи за усі можливі порушення.

Враховуючи режим карантину, наступні відрядження франківців до Грузії перенесено на невизначений час, а робота ведеться в дистанційному режимі із регулярними нарадами з грузинськими колегами.

Довідка:
Компанія Urban Consulting Group заснована у 2017 році франківцями Андрієм Команом та Віктором Загребою. В компанії зараз працюють 14 фахівців та фахівчинь у сферах міської мобільності, містопланування, архітектури та інженерії. USG надає консалтингові послуги та розробляє проєктно-кошторисну для міст, зокрема для Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького, Миколаєва, Вінниці, Запоріжжя та Києва, а також для приватних замовників. У 2018-2019 компанія двічі увійшла до числа переможців містобудівних конкурсів, організованих Німецькою агенцією міжнародного співробітництва GIZ для розробки концепції реконструкції двох центральних площ Житомира та реконструкції проспекту Коцюбинського у Вінниці.

Urban Consulting Group є підписантом Глобального договору ООН, публічно задекларувавши свою відданість Цілям сталого розвитку та десятьом принципам соціально відповідального бізнесу, один з яких – нульова толерантність до корупції. За 2019 рік компанія сплатила близько 1 мільйона гривень податків, із яких до місцевого бюджету Івано-Франківська близько 440 тисяч гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: