fbpx

Франківська суддя, яка виносила антимайданівські рішення, пішла у відставку

Суспільство 14:17, 18.06, 2019

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити з посади судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксану Лучко.

НА ФОТО: Оксана Лучко

Матеріали щодо звільнення Оксани Лучко розглянули сьогодні, 18 червня, на засіданні Вищої ради правосуддя. Її звільнено за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про звільнення у відставку.

Нагадаємо, після Майдану Оксана Лучко очолила Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

У 2014 році вона виносила рішення, якими скасовувала звернення місцевих рад Прикарпаття на підтримку Майдану.

Як писав КУРС, у жовтні 2017 року Вища рада правосуддя відкрила провадження щодо Оксани Лучко. Суддя не взяла самовідвід, коли на її розгляд потрапила справа, яка стосувалася її батька. У лютому 2016 року управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську звернулося з позовом до ЗАТ «Прикарпатжитлобуд» про стягнення заборгованості в сумі 82511,6 грн. Засновником і керівником підприємства був батько Оксани Лучко. У неї виник потенційний конфлікт інтересів, але самовідвід суддя не взяла та винесла ухвалу, якою залишила позовну заяву без руху.

23 вересня 2016 року постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області суддю Лучко визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою
статті 172-7 КУпАП. Провадження у цій справі закрито у зв’язку із закінченням строку накладення стягнення.

Після цього прокуратура та СБУ звернулися до Вищої ради правосуддя про притягнення Оксани Лучко до дисциплінарної відповідальності.

28 березня минулого року Вища ради правосуддя притягнула її до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: