fbpx

Франківська влада отримала аудит проєкту моста на Пасічну: що пропонує змінити аудитор

Суспільство 09:38, 11.02, 2020
НА ФОТО: За проєктом міст через Бистрицю Солотвинську мали завершити до 31 серпня 2019 року. Фото - Руслан Веселий.

Результати аудиту безпеки моста через Бистрицю Солотвинську і розв’язки на Хіміків-Надрічній обговорили сьогодні на оперативній нараді в міського голови Руслана Марцінківа.

Марцінків нагадав, що під час візиту міністра інфраструктури Владислава Криклія домовилися про аудит, і міністерство рекомендувало аудиторів з ГО “Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг”.

Доповів на нараді співголова організації Костянтин Щербаченко. Він очолював групу, яка працювала у Франківську.

Зазвичай, каже Щербаченко, аудит проводять на етапі проєктної документації, тоді надають звіт з рекомендаціями з метою мінімізації аварійності. Замовник з проєктувальниками вносять зміни. Це регламентує закон про безпеку автодоріг. У Франківську вийшло не так: аудит замовили, коли будівництво вже в процесі.

В аудиторів є зауваження до проєктної документації. Вони запропонували запобігти змішуванню транзитного руху із рухом всередині мікрорайону. Зараз всі знаки виводять транзитний рух на новий міст. Аудитори пропонують, натомість, залишити весь транзит на старому мості, а на новому тільки локальний.

Запропонували також переглянути ширину смуг і передбачити велодоріжку. Забезпечити водовідведення з поздовжнього профілю, перевірити, чи передбачений дощовий злив буде справлятися.

Головне – це перехрещення і примикання. Щербаченко вважає, що будуть конфлікти і ДТП при перелаштуванні зі смуг, тому аудитори пропонують прибрати розворот. Без світлофора виїзд з Надрічної буде небезпечним. Треба також встановити об’єкти сервісу.

Небезпечний виїзд зі стоянки на стару Надрічну, бо передбачено виїзд заднім ходом. Транспорт не будуть бачити заздалегідь ті, хто буде виїжджати. Тому запропонували виїжджати в об’їзд.

Пропозиція із забезпечення незахищених учасників руху – правильно спрямувати велосипедистів на міст, щоб вони не виїжджали на нову Надрічну в інтенсивній смузі руху.

Також треба переглянути знаки. Щербаченко каже, що йому, як людині новій у місті, було би складно зорієнтуватися у виїзді на міст. І зовсім не зрозуміло, що буде, коли поїхати прямо. Тому розмітку треба замінити. Слід також встановити додаткові засоби захисту вздовж смуг.

“Це перший аудит, замовлений містом. Не тільки перший у Франківську. В містах України не було”, – сказав Костянтин Щербаченко.

Висновки аудиту з таблицею, в якій згрупували всі зауваження і пропозиції, передали міській владі.

Руслан Марцінків зазначив, що, за його інформацією, на аудиторів начебто чинився тиск, аби визнали міст небезпечним і дали висновок, що будувати його в такому вигляді не можна. “Це політика”, – “пояснив” мер.

Пізніше в коментарі для КУРСу Костянтин Щербаченко заяву Марцінківа про політичний тиск на аудиторів категорично заперечив.

Наступного тижня Марцінків планує зустріч з китайськими партнерами та з ЄБРР щодо позики на будівництво моста. “Будемо шукати гроші і закінчувати”, – пообіцяв Марцінків.

Міський голова запевнив, що більшість зауважень і пропозицій замовник аудиту, тобто міська влада, прийняла і врахує.

Нагадаємо, недавно НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо будівництва моста через Бистрицю Солотвинську за ч. 2 с. 364 ККУ – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Довідка:

Камінь під будівництво нового моста через Бистрицю-Солотвинську до мікрорайону “Пасічна” урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва “Галицький”.

Масштабне будівництво запланували у три черги: перша  – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків-Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. Тендер на будівництво моста відбувся у 2017 році. Найнижчу ціну на будівництво моста запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн і виграла тендер. Згодом міське УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн. Тобто до 178,35 млн грн. 

Але депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук у запитах до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія озвучила, що ця частина коштує вже 212,3 млн грн, а загальна вартість будівництва – 594 млн грн.

До речі, роботи з будівництва моста мали бути завершені до кінця серпня 2019 року, але через відсутність фінансування їх перенесли на кінець року. Однак, не вклалися і в цей термін. Згодом Руслан Марцінків заявив, що будівництво моста на Пасічну завершиться до 2021 року, якщо місто отримає кредит.

Тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні 2019 року з очікуваною вартістю майже 330 млн грн. У день, коли мав відбутися аукціон, 12 червня, тендерний комітет скасував торги через нібито “виявлені порушення у частинi складання тендерної документацiї замовником“. Повторний тендер на будівництво розв’язки не оголосили досі.

У виконкомі наприкінці минулого року замовили висновок з організації безпеки руху на мості, що будується через Бистрицю Солотвинську, та звернулися до власників трьох ділянок щодо можливого викупу землі під розв’язку.

На днях міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що будівництво моста готові профінансувати китайці, з якими він має невдовзі зустрітися, оскільки ні позику в 500 млн грн, ні коштів з державного бюджету на міст отримати не вдалося.

Детальніше про будівництво моста читайте у матеріалі: Кар’єрний міст: як і чому дорожчає політичне майбутнє Руслана Марцінківа.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: