fbpx

Франківські комунальники будуть боротися з варварською обрізкою дерев

Суспільство 09:47, 03.03, 2020
НА ФОТО: Вул. Чорновола в Івано-Франківську. Фото Василя Стефанишина

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак повідомив, що департамент готує положення, яке регулюватиме правила обрізки зелених насаджень в Івано-Франківську.

«Зараз маємо випадки, коли просто нищать дерева. Вчора було таке на Мазепи. Будемо з’ясовувати, хто це зробив”, – сказав Смушак на оперативній нараді в міського голови.

Кронування дерев в Івано-Франківську
Фото Lesia Ukrainka

У 2019 році в Івано-Франківську обрізали 1500 дерев, у 2020 уже обрізано 71 дерево. За словами Смушака, з 2016 року в Івано-Франківську садять більше дерев, ніж зрізають. У 2020-му в планах посадити 1121 дерево, а зрізати 575 дерев.

Франківці вже повідомляють у мережах про варварське кронування дерев підрядними організаціями. Фото безжально обрізаних дерев викликають обурення в соцмережах.

Кронування дерев в Івано-Франківську
Фото Lesia Ukrainka

Днями працівник комунального департаменту Мирослав Федорків закликав мешканців міста викликати поліцію й писати заяву про злочин у випадку, коли дерева обрізають з порушенням правил догляду за зеленими насадженнями.

Кронування дерев в Івано-Франківську
Фото Lesia Ukrainka

Що робити, коли ви стали свідками варварської обрізки дерев? Поради комунальників

Як нагадує Федорків, єдине дерево, що точно не гине від кронування, – тополя. Решта видів, якщо не відразу, то за кілька років, загине, всохне. Дерева, які не переносять обрізання, гинуть відразу або в наступні рік-дв. Це такі породи, як клен, береза, біла тополя, ясен, каштан, дуб. Більш живучі породи – тополя пірамідальна, липа, акація, в’яз, верба – покриваються віником пагонів, викинутих із сплячих бруньок.

У кого є приватний сад або дача, ніколи не обрізає дерева навесні, коли, сповненні бурхливого соку, їхні стовбури готуюся затінити підсоння рясним молодим листям. Проте, на жаль, у Правилах догляду за зеленими насадженнями чітко вказано: “омолоджуюче обрізання слід проводити тільки навесні”. До речі, у пункті 9.1.11.3. гарно зазначено: “лише для дерев, які добре витримують обрізання”.

Після кронування місця спилу потрібно зафарбовувати фарбою і спеціальними садовими ранозагоючими речовинами, щоб у дерево не проникли шкідливі бактерії і гриби. Проте якщо обрізати та полишити дерево просто неба в перші теплі дні весни, то стовбур може почати гнити.

Знищення дерев – справа незаконна і тягне за собою відповідальність. Проте з цим можна боротися. Як діяти? Кожного дня, в кожному місті ми можемо встигнути врятувати дерева. Бачите обрізувачів дерев? Ситуація здається вам підозрілою? Просіть зупинити роботу, запитуйте документи на проведення такої обрізки.

Згідно із законом “Про доступ до публічної інформації” (ст. 13, 14), вам зобов’язані надати інформацію і показати документи. Врешті, ви платите податки, за рахунок яких ці люди отримують зарплатню.

Якщо документи надавати відмовилися, викликайте Муніципальну інспекцію (0342) 55-27-59 або поліцію (102).

Топінг, омолодження (тобто видалення крони), може проводитися, тільки якщо є дефектний акт на це дерево, де вказано, що воно вимагає омолодження, тому що старе, його вершина почала всихати.

Акт складається на основі обстеження дерев комісією, в ньому чітко вказують кількість дерев (п. 13.1.2 Правил утримання зелених насаджень). Якщо такого акту немає, будь-які інші документи не дають права проводити обрізання.

Якщо до цього моменту вам просто все показали і поліцію викликати не довелось – викликайте тепер.

Напишіть заяву про злочин (не просто заява, це важливо), де чітко вкажіть статтю Кримінального кодексу (ст. 270-1) і Кодексу про адміністративні правопорушення (ст. 153).

Інша ситуація – дерева вже обрізані, але не знаєте виконавців робіт, все одно напишіть таку заяву з формулюванням “невідомі мені особи” і віднесіть її в поліцію або зверніться в Інспекцію з благоустрою.

Зробивши такі прості дії свідомого громадянина, кожен з нас має шанс подарувати деревам десятки років життя; захистить право городян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Адже дерева формують придатну для нашого життя атмосферу, екранують та накопичують автомобільні викиди, радіонукліди. Тож якщо ви побачили на вулиці людей з бензопилами, не гайте ні хвилини – відразу запитуйте документи та телефонуйте 102.

Франківські комунальники будуть боротися з варварською обрізкою дерев 1

Фото з презентації урбаністки Alexandra Sladkova з вебінару “Здорове дерево – здорове місто”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: