fbpx

Франківські ліцеї отримали пів сотні пневматичних гвинтівок

Суспільство 14:01, 08.12, 2021

До Дня Збройних сил України ліцеї Івано-Франківської громади отримали пів сотні пневматичних гвинтівок. Оновлення тирів у школах активно триває. Щороку у місті планують відкривати 2-3 тири для дітей.

Навчальний предмет «Захист України» надзвичайно важливий зараз, коли нас фактично оточують вороги. Тому необхідно, щоб діти мали де навчитися стрілецькій майстерності, зауважує міський голова Франківська Руслан Марцінків.

Директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук розповідає, що викладачі профільного предмета та керівники гуртків проводять велику роботу.

«Дуже добре, що ми зміцнюємо матеріально-технічну базу. Впродовж цього року ми відкрили чотири тири і будемо продовжувати цю роботу. Сьогодні придбали пневматичні гвинтівки для закладів загальної середньої освіти. Їх отримали всі заклади нашої територіальної громади і дитячо-юнацька спортивна школа №3», – розповідає Ігор Максимчук.

Загалом кульовою стрільбою учні займаються з 7 до 11 класу. І це не тільки хлопці. Активну участь беруть й дівчата. Крім того, учні 10-11 класів, які вивчають предмет «Захист України», у травні їздять на військово-польові збори на полігоні Нацгвардії. Там вони уже стріляють з бойової зброї та підвищують свої вміння, повідомляє пресслужба міського голови.

Наступної суботи у Ліцеї №21 відбудуться загальноміські змагання з кульової стрільби, де учні будуть демонструвати свої вміння. А ці гвинтівки допоможуть їм підвищити свою кваліфікацію.

Полковник у відставці, а сьогодні викладач ліцею ім. В’ячеслава Чорновола Богдан Сподарко каже, що предмет «Захист України» призначений для первинного ознайомлення школярів з військовою службою.

«Звичайно, коли діти підуть служити у Збройні сили, ці знання будуть розширюватися. А зараз ознайомлюються з тими предметами, які входять до складу бойової підготовки сухопутних військ. Діти навчаються з великим бажанням. Крім того, у нашому ліцеї створені стрілецькі гуртки за різними віковими категоріями», – говорить Богдан Сподарко.

За його словами, навчальна база закладу потребує покращення, а тому отримані гвинтівки – це суттєвий подарунок.

«Потрібно розуміти, що предмет «Захист України» надзвичайно важливий. Тому що, на жаль, така ситуація. Для того щоб ми могли дати відсіч, ми повинні бути готові передусім ментально. Ми всі як суспільство повинні вміти поводитися зі зброєю, навчити наших дітей, для того щоб всі знали, що ми є мирна нація. Ми – за мир. Древні римляни казали: «Хочеш миру – готуйся  до війни». І я думаю, що це важливо розуміти, що захист України, нашої Вітчизни нас об’єднує. Тому важливо, що така зброя з’являється у наших ліцеях. Адже це не той предмет, який можна вивчити лише в теорії. Потрібна практика. І маю надію, що на базі Ліцею №4 відкриємо великий тир, щоб там могли займатися учні з усіх шкіл», – говорить міський голова Руслан Марцінків.

Окрім гвинтівок, викладачі «Захисту України» з нагоди 30-ї річниці ЗСУ отримали й грамоти за самовіддану працю у військово-патріотичному вихованні молоді.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: