fbpx

Франківські студенти-медики влаштували обмін онлайн з колегами із Малайзії

Суспільство 17:50, 15.12, 2020

Франківські студенти-медики зустрілися з колегами із Малайзії – провели онлайн міжнародний обмін між учасниками Європейської медичної студентської асоціації (EMSA), яка діє в Івано-Франківському національному медичному університеті, та членами Азійської медичної студентської асоціації (AMSA) Малайзії.

Через пандемію COVID-19 програма обміну була організована в онлайн-режимі на платформі Zoom. За словами очільниці EMSA студентки шостого курсу Марії Мартинець, обидві сторони ретельно готувались до події: підшукували спікерів, працювали над віртуальним туром містом та університетом, а також готували національні страви.

Франківські студенти-медики влаштували обмін онлайн з колегами із Малайзії 1

Перший день обміну був присвячений знайомству між собою малайзійців та українців, а також іноземних студентів ІФНМУ, котрі також входять до складу EMSA.

«Завдяки такому інтернаціональному складу учасників обмін вийшов доволі цікавим та міжкультурним, — зазначає Марія Мартинець. — Адже четвертий та п’ятий день були присвячені культурі Малайзії та України, хоча також не оминули ми і Зімбабве та Нігерію, звідки родом наші іноземні студенти».

Другий та третій день обміну були присвячені освітній частині. Здебільшого говорили про різні системи медичної освіти, ситуацію з коронавірусом та як з ним борються в країнах обміну, інформує пресслужба медуніверситету.

Франківські студенти-медики влаштували обмін онлайн з колегами із Малайзії 2

З боку Івано-Франківська доповідали кандидатка медичних наук, доцентка кафедри внутрішньої медицини №1 Галина Курилів, а також лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Андрій Процик. Вони розповідали про імунологію COVID-19, а також його вплив на систему освіти. Студенти з Малайзії були дуже зацікавлені і ставили багато питань спікерам.

Франківські студенти-медики влаштували обмін онлайн з колегами із Малайзії 3

Під час досить насичених днів культури франківці вивчили декілька слів малайзійською. У свою чергу друзі з Азії навчились говорити «цьом», і їм дуже сподобалося це слово.

«Щодо труднощів, то це, звичайно, модульний період у наших студентів, який, хоч і проходить онлайн, та все ж потребує багато сили і терпіння, — говорить Марія Мартинець. — Також між нашими країнами є шестигодинна різниця в часі. Через це програму в суботу ми розпочинали о 8:00 за Києвом та о 14:00 за Малайзійським часом».

Усі учасники залишились задоволеними обміном. Студенти обмінялись контактами, відіслали поштою сувеніри та сертифікати.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: