fbpx

Франківський драмтеатр оновив виставу "Інтимна зона" - актори вийдуть на вулицю

Суспільство 14:04, 22.12, 2022
НА ФОТО: Надія Левченко

Сьогодні, 22 грудня, на пресконференції в Івано-Франківському драмтеатрі презентували оновлену виставу – онлайн – провокацію “Інтимна зона”, в основі якої лежить п’єса Володимира Винниченка “Закон”, психологічна драма зі сміливим сюжетом 1923 року.

У репертуарі Франківського драмтеатру ця вистава з’явилася ще у 2017 році. Сьогодні, п’ять років потому, режисер відновив постановку – частково з оновленим акторським складом, інформує ПІК.

Сьогодні ми активно працюємо над тим, щоб поповнювати наш репертуар високоякісними творами української класики, сучасної літератури. У творах Володимира Винниченка обставини, в які занурені актори, сильно загострені, це благодатний матеріал для гри акторів. Проблеми, які автор порушував сто років тому, актуальні й сьогодні. Це проблеми абортів, сурогатного материнства, усиновлення, зради, любові… Ми їх загострили, дещо переробили…” – розповідає режисер, генеральний директор-художній керівник театру Ростислав Держипільський.

Головні ролі виконують Лілія Абрам’юк, Андрій Мельник, які грали й у минулому складі. А от на ще одну головну роль у відновленому складі режисер обрав Надію Левченко.

“Думаю, це ідеальний вибір для нашої інтерпретації, бо я точно знаю, що твір зазвучить по-новому завдяки і життєвому, і акторському досвіду Надії Левченко”, – каже режисер.

Надія Левченко зазначає, що тема вистави повертає глядачів до особистих проблем – говорити про них доречно навіть і в час війни:

“Наші проблеми зі стосунками, зі здоров’ям, наші бажання нікуди не зникли, і говорити про них відверто треба. І власне у цій виставі ми говоримо і про проблеми, і про наслідки. До чого призводить колись прийняте рішення про аборт, рішення звернутися за допомогою, вдатися до сурогатного материнства. І я впевнена, що людей з приблизно такими темами в головах багато. І вони в цей час, коли зараз війна, бояться про це говорити. І тому меседж нашої вистави ще й про те, що говорити про себе, про свої особисті проблеми – це завжди доречно. Говорити про це і знати, що у тебе болить так само, як у інших, – це дуже важливо”, – каже актриса.

Акторка Лілія Абрам’юк рада, що відновлюють цю виставу, за час перерви вона здобула новий досвід:

Тоді (ред. – 5 років тому) я ще була зовсім юна і, можливо, не настільки усвідомлювала глибину проблеми. Я знала, що материнський інстинкт – щось таке сильне та глибоке, але зараз я вже стала мамою і по-новому відкрила для себе це поняття, цей твір, ці слова. І хочу сказати, що направду материнський інстинкт – це щось надприродне”.

Оновлена “Інтимна зона” – це також і сценографічний експеримент, бо режисер пропонує кілька знахідок: сценічний простір не обмежується камерною сценою, а виходить за територію театру – на вулицю зі сирістю і снігом, де перехожі наче теж стають учасниками вистави.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: