fbpx

Франківський хірург зібрав земляків у бойовий медпункт на передовій

Суспільство 14:47, 27.10, 2022

Івано-франківські піхотинці мають винятковий фронтовий медпункт – на передовій працюють лікарі. Земляків зорганізував лікар-хірург з Франківська.

Позивний у начальника цього медпункту – Медик, розповідає про бойових медиків Армія Інформ. Він із фахівців непересічних. Медик вісім років був ургентним (черговим, − авт.) хірургом у клініці швидкої допомоги на Івано-Франківщині. Шість років до того він вчився професії у Франківському медунівері, три роки проходив спеціалізацію в інтернатурі й кілька років пропрацював на кафедрі рідного вишу. Паралельно він здобував другу вищу фахову освіту.

Підрозділ формувався вже під час великої війни в одній місцевості. Й цьому чоловіку вдалося залучити у свою команду цілу бригаду кваліфікованих земляків-медиків найвищого професійного рівня. У результаті його батальйон, що нині воює на Запоріжжі, має фактично більше ніж медпункт − повноцінний стабілізаційно-евакуаційний медичний заклад. 

У приміщеннях на прихованій базі біля кожної кушетки стоять столи зі всіма засобами для екстреної допомоги пораненим. Лікар пояснює, що сформована ним команда здатна стабілізувати важких поранених за лічені 7-10 золотих хвилин. Із постачанням найкращих сучасних медикаментів допомагають земляки-волонтери.

“Наш великий плюс – усі лікарі мають великий професійний досвід, кілька з них  мають вищу медичну категорію, – розповідає Медик. – Тобто ми вміємо не тільки надавати екстрену допомогу, а й лікувати. А вже тут ми опанували так звану медичну розвідку, навчилися вибудовувати ефективні маршрути вивозу поранених із передової та після стабілізації евакуйовувати у стаціонарні лікувальні заклади”. 

Франківський хірург зібрав земляків у бойовий медпункт на передовій 1

Рахують так зване плече (відстані доставок поранених. − Авт.) евакуації не кілометрами, а хвилинами й секундами. Для цього бійців тренують з невідкладної допомоги просто на «нулях». Вчать зупиняти кровотечі, накладати шини на перебиті кінцівки тощо.

“Хлопців та дівчат на моє прохання навчають навіть реаніматологи, тому що будь-яка помилка під час невідкладної допомоги зробить усі інші речі бездієвими, людина загине”, – акцентує лікар.

Медик показує волонтерський позашляховик. Звичайною швидкою можливо евакуювати лише одного лежачого пораненого. А от цією волонтерською, обладнаною усім необхідним, – одразу чотирьох. Днями так медикам батальйону вдалося вивезти і врятувати двох надзвичайно важких поранених. Мчали по пересіченій місцевості й грязюці на швидкості 120.

“Був цікавий випадок, − продовжує розповідь Медик. – Не буду уточнювати, скільки саме було поранених. Але коли ми примчали до місця обстрілу, першим нас зустрів наш силач, назвемо його Геркулес. Його привалило стіною розбомбленого будинку. Й він, прийшовши до тями, відкинув її убік, з перебитою гомілкою вибрався до нас із палаючих руїн, чемно так привітався й показав, де інші постраждалі. А ще двоє контужених не в адекватному стані після травми ще й гасили пожежу, доки ми їх не затягнули в автівку. Ну як заради таких людей не піти на все?..”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: