fbpx

Франківський ліцей №23 отримав на кухню пароконвекційну піч

Суспільство 15:25, 10.11, 2020

Їдальня ліцею № 23 імені Романа Гурика в Івано-Франківську поповнилась новим кухонним тепловим обладнанням – пароконвектоматом.

Цей професійний пристрій – незамінний помічник для працівників харчоблоку, інформують в Департаменті освіти і науки.

Це комплексний агрегат для виготовлення їжі, який поєднує функції конвекційної печі, духовки, пароварочної установки та іншого харчового обладнання. З допомогою пароконвектомату або пароконвекційної печі можна готувати продукти в понад 10 кулінарних процесах: випічка, тушкування, смаження, запікання тощо. А найголовніше – всі страви після приготування зберігають корисні властивості.

Франківський ліцей №23 отримав на кухню пароконвекційну піч 1

Переваги цих пристроїв незаперечні. По-перше, багато продуктів значно менше піддаються випаровуванню або уварці завдяки парозволоженню. М’ясо, наприклад, уварюється на 60% менше, ніж при приготуванні його на звичайній плиті, а у овочів і гарнірів цей показник досягає 100%.

По-друге, забезпечується збереження поживних речовин, вітамінів і мінеральних солей через обробку продуктів не в киплячій воді, а на пару. По-третє, на 95% скорочується витрата жиру. Крім того, електроенергії для роботи аеростімера потрібно на 60% менше, ніж для функціонування стандартного комплексу кухонного обладнання.

Франківський ліцей №23 отримав на кухню пароконвекційну піч 2

Поза конкуренцією, звичайно, швидкість і точність приготування страв, заснована на програмних можливостях електронного блоку. Він надає функції для занесення в пам’ять способу приготування виробу і в подальшому для створення його без участі кухаря. Слід врахувати і габарити пароконвектомата, які дозволяють в 2 рази заощадити кухонну площу.

«Перші дні використання пароконвектомата дали змогу зробити висновки, що суттєво скорочується час для приготування їжі, збільшується асортимент страв, які готуються одночасно. А це так важливо в умовах роботи закладу освіти», – зазначила фізична особа-підприємець Ірина Дубова.

Франківський ліцей №23 отримав на кухню пароконвекційну піч 3

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: