fbpx

Франківський медуніверситет купив 4-поверхівку під новий корпус

Суспільство 13:25, 23.07, 2020

Івано-Франківський національний медуніверситет придбав для навчальних потреб будинок на вулиці Бандери, 79-а у Франківську і зараз проводить там капітальний ремонт.

“Заплативши за ту чотириповерхівку приватним власникам понад 40 млн грн, наш ВНЗ створив прецедент в усій Україні: останніми роками такого не було, щоб державний університет не продав, а саме купив навчальний корпус і тим самим приростив державну власність. Адже власником медичного вишу є Міністерство охорони здоров’я, і там цим фактом були вельми подивовані. Хоча наш університет досить самостійний з економічного погляду і не просить у МОЗ ніяких дотацій з Держбюджету. Він сам собі дає раду завдяки розумній фінансовій політиці, раціональній витраті коштів на своє утримання”, – повідомив ректор ІФНМУ Микола Рожко в інтерв’ю Галичині.

Уже з 1 вересня деякі із кафедр медуніверситету зайдуть у будинок загальною площею близько 4 тис. кв. м. На першому поверсі планують розмістити кафетерій, лекційну аудиторію, конференц-залу та кафедру фармакології.

На другому поверсі буде створено умови для складання лікарями-інтернами об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ), наразі розробляють відповідну проєктно-кошторисну документацію.

Перепланування приміщень площею майже 1600 кв. м здійснено в ході уже завершуваного капітального ремонту третього й четвертого поверхів корпусу – там оселиться кафедра мовознавства, яка отримає загалом близько 40 навчальних кімнат. Ці невеликі аудиторії розраховані на 10-15 осіб. У них проводитимуть заняття зі студентами, зокрема й іноземними, викладачі української, англійської, німецької та французької мов.

Поза капремонтом в новому корпусі проводять ремонти в інших навчальних приміщеннях.

Так, завершують ремонт на кафедрі медичної інформатики, медичної та біологічної фізики, облаштували диспетчерську, кімнати для переодягання та душові для працівників господарського відділу, оновили фасад морфологічного корпусу – зберегли цінні архітектурні деталі цього будинку на майдані Шептицького.

Приміщення кафедри гістології, цитології та ембріології на 1 вересня буде не лише відремонтоване, а й оснащене новою апаратурою.

Залишилося виконати ще деякі ремонтні роботи на кафедрі анатомії людини. Для неї закупили сучасний електронний мікроскоп. З його допомогою працівники кафедри та студенти вивчатимуть структури морфологічної будови людського тіла і зміни їх при різних захворюваннях, проводитимуть експериментальні дослідження.

У приміщенні стоматологічного факультету вже розбирають старі конструкції і невдовзі почнуть реконструювати перший поверх: роздягальні для студентів відповідатимуть усім вимогам санітарії, пожежної безпеки та естетики. Також перепланують кафе.

ІФНМУ також переселяє медичний коледж. Тепер його студентам ближче буде добиратися до місця навчання – заклад переводять із приміщень ВО «Прикарпатський радіозавод» на взятий університетом в оренду п’ятий поверх будинку ОБТІ на вулиці Бандери.

На університетській базі в Яремчі на завершенні ремонт будинку під реабілітаційний корпус для факультету ерготерапії і фізичної терапії. На цьому новому факультеті вишу почали готувати лікарів, які здійснюватимуть реабілітацію пацієнтів, добираючи для відновлення їхніх фізичних кондицій відповідні системи медичних вправ.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: