fbpx

Франківський сквер в середмісті відзначений національною премією

Суспільство 16:20, 28.09, 2020

Франківський проєкт став лауреатом Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну.

У номінації «Найращий реалізований об’єкт громадського простору» у категорії «Сквери, бульвари» дипломом та пам’ятним знаком лауреата ІІІ ступеня відзначений «Сквер із пам’ятним знаком на честь першої української церкви Святого Воскресіння (1670) в Івано-Франківську».

Франківський сквер в середмісті відзначений національною премією 1

Проєкт був виконаний авторським колективом у складі скульптора Степана Федорина, архітектора Володимира Гайдара, а також співавтора та представника організації виконавця робіт з виготовлення пам’ятного знаку Сергія Полуботька.

У суботу, 26 вересня, у Львові відбулося вручення нагород переможцям, інформує управління архітектури, дизайну та містобудування Франківська.

Франківський сквер в середмісті відзначений національною премією 2

Оцінювало номінантів Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну міжнародне журі. До його складу входили відомі урбаністи, ландшафтні архітектори та дизайнери з Латвії, Ірландії, Бельгії та України.

Франківський сквер в середмісті відзначений національною премією 3

Довідково: Ідея пам’ятного знаку Першій українській церкві в Івано-Франківську полягає в створенні візуального “повітряного” образу силуету церкви, утвореного взаємним перетином чотирьох вертикальних металевих листів з наскрізними прорізами заданої конфігурації.

Колір та фактура скульптурної композиції – природній колір кородованої сталі, рівномірність якого забезпечена спеціальною обробкою кислотою.

В контексті встановлення пам’ятного знаку і було розроблено та виконано проєкт комплексної реконструкції скверу, композиційним центром якого є власне пам’ятний знак, розташований на перетині пішохідних доріжок. Основна композиційна вісь сприйняття зорієнтована на пішохідну доріжку, що веде до площі Ринок, перпендикулярно до проїжджої частини. Фоном для скульптурної композиції є існуюча забудова вул. Страчених та Вірменської.

Пам’ятний знак і сквер на місці, де була перша церква в Станіславові, було облаштовано до 350-річчя Івано-Франківська. У 2019 році композицію було доповнено копією наріжного каменю церкви та анотаційним стендом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: