fbpx

Франківський житловий комплекс номіновано на архітектурну премію ЄС

Суспільство 18:45, 30.10, 2023

Житловий комплекс в Івано-Франківську – Клубне містечко 12 від будівельної компанії VAMBUD – номінували на архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое від GaidArt i AtelierArchitecture+. І це унікальна для нашого міста подія.

Що таке премія The European Union Prize for Contemporary Architecture — Mies van der Rohe Award? 

Ця премія призначається один раз у два роки для визнання і винагороди якості архітектурних творів у Європі. Названа на честь Людвіга Міса ван дер Рое.

У цьогорічному відборі беруть участь 38 країн. Загалом номіновано 362 проєкти, серед них – Клубне містечко 12 від VAMBUD та ще 10 проєктів з різних міст України. Цього разу журі зосередилося на проєктах, що резонують з «зеленим курсом» Євросоюзу, який до 2050 року має перетворити Європу на кліматично нейтральний континент.

Клубне містечко 12 vambud

На премію роботи можуть номінувати незалежні експерти, національні архітектурні об’єднання та консультативний комітет премії. П’ять робіт-фіналістів відвідує журі, яке обирає переможця (Prize Winner) і “новітнього архітектора” (Emerging Architect Winner).

Клубне містечко 12 створено будівельною компанією VAMBUD спільно з GaidArt i AtelierArchitecture+. 

Директор будівельної компанії VAMBUD Микола Ковальчук розповідає, що ідея була в тому, щоб збудувати проєкт, не схожий на всі інші у місті, і зробити його таким, як зразкові малоповерхові житлові квартали у розвинутих країнах Європи. У Клубному містечку 12 все зроблено з урахуванням сучасних потреб мешканців: 

     – Внутрішні двори є всі пішохідними, а для авто маємо окремий багаторівневий паркінг. Це нам дає можливість, щоб на території комплексу машин майже не було. Пішохідні двори – це передусім безпека для нас та наших дітей. Також у Клубному містечку 12 ми зробили патіо – власні присадибні ділянки для власників квартир на першому поверсі. Наступним технічним завданням для проєктантів стали інклюзивні підʼїзди. З двору до ліфта – не більше як одна сходинка.
Найвищий будинок у комплексі має 6 поверхів, всі решту – 4. Це створює особливе відчуття простору, яке не притаманне для багатоповерхівок. Усе зроблене з урахуванням людського співвиміру: не потрібно піднімати голову, щоб роздивитися оточення чи побачити небо над головою. У такому просторі комфортно перебувати й у дворах хочеться проводити більше часу.

VAMBUD вамбуд малоповерховий жк

Всі ці найкращі практики будуть застосовуватися і в наступних малоповерхових житлових комплексах БК VAMBUD, каже Микола Ковальчук. Кожен наступний проєкт повинен бути кращим за попередні. 

Далі зі слів автора архітектурної ідеї та співавтора проєкту Володимира Гайдара:

– Проєктом Клубне містечко 12 впроваджено багато цікавих елементів, не властивих сьогоденній житловій забудові Івано-Франківська. Ще до того, як така вимога стала обов’язковою в ДБН, ми запроєктували двори комплексу повністю пішохідними, без доступу автотранспорту. 

Для благоустрою двору використано прийоми паркової ландшафтної архітектури: інтуїтивні нерегулярні стежки, всипані парковою крихтою, з тонкими, непомітними розмежувачами між газонами та мощенням, штучні зелені пагорби, локації з більш густими насадженнями дерев та окремі місця, акцентовані певними особливими породами дерев, освітлення території, яке не створює дискомфорту для очей, але дає достатньо світлових плям в середовищі двору. Використання декоративних трав та живих огороджень теж створює ненав’язливе природне зонування території. 

Набір і розташування функцій внутрішнього двору підібрані й розташовані так, щоб забезпечити повноцінне функціонування комплексу як цілісної екосистеми, покликаної не тільки для якісного і комфортного проживання мешканців, а й для формування особливого комьюніті-середовища.

клубне містечко 12 купити квартиру івано-франківськ

Варто додати, що Франківськ – історичне місто, яке за своїм масштабом і характером історичної забудови є малоповерховим.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: