fbpx

Франківським освітянам розповіли про можливості ЄС

Суспільство 11:56, 04.09, 2019

В Івано-Франківську фахівці Представництва ЄС презентували європейські програми, які відкривають ряд можливостей для освітян. 

Йшлося про можливості для шкіл, університетів, бібліотек, спортивних шкіл, а також безпосередньо для молоді.

Представник ГО “Інтерньюз Україна” та менеджер інформаційної кампанії “Будуємо Європу в Україні” від Представництва ЄС Станіслав Корольков  розповів, що метою зустрічі з освітянами є їх ознайомлення з різноманітними програмами та інструктаж щодо участі у них, адже заповнення заявок та збір документів – досить клопітка і ретельна справа, в якій легко допуститися помилок.  

До прикладу, програма імені Жана Моне дає можливість університетам запроваджувати нові дисципліни, які стосуються європейської тематики: європейське право, європейська економіка, європейська політика і т. д.  Наразі університети можуть починати готувати заявки, щоб взяти участь у цьому проєкті на початку 2020 року.

“Освітні заклади на Франківщині є достатньо активними. Особливо це стосується Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, на базі якого діє Інформаційний центр Європейського Союзу, на базі якого ми проводимо наші заходи”, – розповідає Корольков.

Читайте: Як університети Франківська співпрацюють з європейськими і що це дає студентам

Франківським освітянам розповіли про можливості ЄС 1

В Прикарпатському університеті і справді задоволені співпрацею з Євросоюзом. Кажуть, що за моделлю співпраці з ЄС та завдяки міжнароднипм ґрантовим програмам розвиваються і європейські університети.

“Європейські проєкти – це можливість для університетів поза межами бюджетів, які вже є, реалізовувати великі інфраструктурні чи освітні проєкти зокрема. Тобто, на ці проєкти коштів в університетах, на жаль, немає, як і в державному бюджеті”, – зазначає керівник Інформаційного центру ЄС в ПНУ Наталія Марчук.

Представниця служби eTwinning Plus в Україні Анастасія Захарченко розповіла про програму для вчителів.

За її словами, на платформі eTwinning зареєстровано близько 100 тисяч вчителів Європи, з них понад 2000 – з України. Існує програма з 2005 року в ЄС і з 2013 – в Україні.

Платформа дає можливість українському вчителю знайти партнера з Європи та створити з ним спільний проєкт, який буде реалізовуватись разом зі школярами з обидвох країн.

“Плюс цієї програми у тому, що вчитель сам обирає тривалість проєкту. До прикладу, це може бути обмін листівками, який триває один день, а може бути річний проєкт. Тему проєкту вчитель теж обирає сам. Важливо, щоб він був інтегрований у навчальний процес і має бути реалізований під час уроку у класі”, – пояснює Захарченко.

Вчитель повинен сам описати свою ідею та розпланувати етапи її втілення на платформі eTwinning.

Найкращі вчителі з найцікавішими проєктами мають можливість відвідувати міжнародні заходи.

А онлайн-тренінги та семінари на платформі можуть зараховуватись вчителям як години підвищення кваліфікації. Щоправда, це залежить від департаментів освіти на місцях.

А для школярів це чудова можливість спілкуватися з учнями з Європи – чи листуванням, чи за допомогою Skype чи інших онлайн-платформ. Тут вони вчаться працювати з проєктами і мають простір для креативності.

“Це підготовка учнів до освіти майбутнього”, – додає Анастасія Захарченко.

Програма затверджена Міністерством освіти і науки України.

Франківським освітянам розповіли про можливості ЄС 3
Франківським освітянам розповіли про можливості ЄС 5

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: