fbpx

Гендерна рівність та жіночий погляд на газовидобувну галузь — у соціальних мережах запустили новий проєкт

Суспільство 18:46, 06.03, 2020

Жінки, що працюють у нафтогазовидобувній індустрії, об’єдналися та поділилися власним досвідом роботи в сфері. Представниці восьми провідних компаній розповіли про те, де та на яких посадах себе знаходять жінки у газовидобувних підприємствах. 

Від бухгалтерів до працівниць на промислі — сьогодні жінки працюють на різноманітних посадах у стереотипно чоловічій галузі. Дехто обирає роботу в офісі, комусь більше подобаються польові умови. В одному жінки солідарні: газовидобувна галузь — не винятково чоловіча сфера. Про це та багато іншого представниці газовидобувних компаній АТ «Укргазвидобування», ДТЕК Нафтогаз, ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», СП «Полтавська газонафтова компанія», Burisma Group і ТОВ «КУБ-ГАЗ», групи компаній Smart Energy та Geo Alliance Group розповіли у спецпроєкті «Жінки в нафтогазі».

Представниці найбільшої газовидобувної компанії України АТ «Укргазвидобування» розповіли, в компанії головне не гендерна належність, а відчуття того, що ти — частина команди. Зокрема, серед учасниць проєкту головний бухгалтер філії УГВ Сервіс Марина Тригуб. Вона розповіла, що як розпочала свою кар’єру з газовидобувної галузі, так у ній і продовжує працювати. За її словами, це унікальна сфера, у якій є свої особливості. Цікавим для жінки є те, що вона постійно розвивається та модернізується. 

«Я б хотіла, щоб дівчата не боялися приймати від життя виклики і йти за мрією. Існує багато напрямків, у нашій галузі теж, де жінка може себе реалізувати. Головне — мати бажання, фахову підготовку. Тоді все можливо», — говорить глядачам Марина Тригуб.

Свою думку висловила й начальниця лабораторії екологічних досліджень Інституту природних газів АТ «Укргазвидобування» Оксана Ситник.

«Мені здається, стверджувати зараз, що нафтогазова галузь — не для жінок, складно. Тому що в нас працює багато жінок. Якщо жінка хоче бачити себе професіоналом, спеціалістом, бачить себе в нафтогазовій галузі, то навіть не варто сумніватися. Треба йти та реалізовувати себе».

Довідково: «Жінка в нафтогазі» — проєкт у соціальних мережах про жінок, які працюють у нафтогазовій галузі. Його головна мета — розвінчати міфи про те, що газовидобувна галузь є виключно чоловічою справою. 

Серед учасників проєкту співробітниці газовидобувних компаній України АТ «Укргазвидобування», ДТЕК Нафтогаз, ПАТ «Укрнафтобуріння», СП «Полтавська газонафтова компанія», Burisma Group і ТОВ «КУБ-ГАЗ», група компаній Smart Energy та Geo Alliance Group.

Рена Дарсанія 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: