fbpx

Гігантський астероїд, який наближається до Землі, схожий на захисну маску. ФОТО

Суспільство 08:23, 28.04, 2020
НА ФОТО: Обсерваторія збудована в кратері згаслого вулкана біля міста Аресібо в Пуерто-Ріко. Вона має другий у світі за розміром радіотелескоп.

Вже завтра величезний астероїд максимально зблизиться із Землею. Однак, за розрахунками вчених, космічне тіло не завдасть шкоди планеті.

Астероїд має ширину понад 1,5 кілометра. Він називається 52768 (1998 OR2) і був вперше виявлений в 1998 році, пише пише CNN.

Астероїд подібний на захисну медичну маску на обличчі. Це добре видно на нових знімках з Обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко.

Схожий на маску астероїд підлетів до Землі

29 квітня астероїд наблизиться на 5 млн кілометрів до Землі зі швидкістю близько 25 тис. кілометрів за годину.

Великий астероїд пройде близько від Землі

“Невеликі топографічні особливості, такі як пагорби і гряди на одному кінці астероїда 1998 OR2, цікаві з наукової точки зору, – сказала Енн Вірккі, глава планетарного радара Обсерваторії Аресібо. – Ми всі зараз думаємо про коронавірус, саме тому асоціюємо його форму з маскою на обличчі”.

Великий астероїд схожий на захисну медичну маску
Енн Вірккі – керівниця плнетарного радару Обсерваторії Аресібо

У разі зіткнення із Землею такий астероїд спричинив би глобальну катастрофу.

Науковці Обсерваторії ретельно розраховують орбіти таких астероїдів, аби знати, коли і на якій відстані від Землі вони пролетять наступного разу. Як зазначив дослідник з Аресібо Флавіан Вендітті, астероїд 1998 OR2 повернеться у 2079 році, причому пройде повз Землю у 3,5 рази ближче, ніж цього року.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: