fbpx

Глінтвейн для третьокласників: директор школи обурився завданням у підручнику "Я досліджую світ" та звернувся до МОН

Суспільство 16:46, 17.11, 2020

Як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн? І хто вирішив, що його п’ють дорослі? Саме з такими запитаннями у пості на своїй сторінці у фейсбуці директор київської школи Дмитро Ламза звернувся до міністерства освіти та авторів підручника за 3 клас, у якому йдеться про глінтвейн.

Завдання у підручнику “Я досліджую світ” для 3 класу (автори О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко) звучить так:

Глінтвейн для третьокласників: директор школи обурився завданням у підручнику "Я досліджую світ" та звернувся до МОН 1

Така вправа обурила багатьох користувачів мережі “Фейсбук”, серед яких переважно батьки учнів та вчителі, пише ВсеОсвіта. До прикладу, сам Дмитро Ламза стверджує, що не знає, що таке глінтвейн, і ніколи його не куштував:

“Наприклад, мені ніколи не доводилося його скуштувати і я не знаю, що це”, – зазначив директор школи.

Він стверджує, що й діти не повинні знати про глінтвейн, не говорячи про те, що це складно пояснити третьокласникам.

У коментарях користувачі мережі “Фейсбук” по-різному відреагували на таке завдання. Хтось засудив, а хтось і підтримав ідею авторів підручника, мовляв, це завдання є нормальним і, якщо діти знають про інші алкогольні напої, то чому не мають знати про глінтвейн.

“Правильна відповідь до такого завдання: дитина повинна відмовитися від напою, що містить алкоголь. І хай краще знає назву, бо інакше їй друзі розказуватимуть казки про зігріваючий компот”, – написала в коментарях Марія Куліш.

Натомість видавці звинуватили директорів та вчителів, що ті не можуть пояснити зміст підручника. Генеральний директор видавництва Олексій Андрусич пояснив, що мета реформи освіти – зробити дитину компетентною для життя у сучасному світі. Тож, на його думку, у вчителів не має виникати подібних запитань.

“Мені, як батьку дитини, що навчається у державній школі, прикро та соромно стає за вчителів та директорів, які не можуть пояснити батькам зміст підручника, які чи то справді мають вади ерудиції і світогляду, що не були ані в Карпатах, ані книжок не читали, чи то просто люблять баламутити у ФБ”, – прокоментував Олексій Андрусич.

Своєю чергою Дмитро Ламза звернувся до заступників міністра освіти, аби ті розказали, як пояснити дітям, що таке глінтвейн.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: