fbpx

Голова апеляційного суду скасував штраф «МАРСіанину» Лемчику за п'яну їзду

Суспільство 20:49, 10.12, 2021

Апеляційний суд скасував постанову Івано-Франківського міського суду про притягнення до адміністративної відповідальності працівника комунальної установи “Міська аварійно-рятувальна служба” (МАРС) Олега Лемчика за водіння у стані алкогольного сп’яніння.

Як писав КУРС, нещодавно Івано-Франківський міський суд визнав Лемчика винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та наклав на нього адміністративне стягнення – 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. До цього Лемчика вже шість разів штрафували за п’яну їзду

Проте цього разу апеляційний суд закрив провадження у справі. Справу розглядав голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький. Як йдеться в постанові суду, в діях Лемчика «вбачаються ознаки вміненого йому правопорушення, однак його вину не підтверджено у передбаченому законом порядку».

«Обґрунтованими є доводи апелянта в апеляційній інстанції про те, що йому при складанні протоколу не було належно роз’яснено і реально не забезпечено право на допомогу адвоката, що є істотним процесуальним порушенням його права на правовий захист і ставить під сумнів висновок суду про доведеність вини правопорушника, і є підставою для скасування постанови суду. Всі проведені дії працівників поліції без забезпечення правопорушника допомогою адвоката є недопустимими доказами за правовим принципом «плодів зіпсованого дерева». За таких обставин апеляційний суд не має процесуально-правових підстав для відхилення апеляційних доводів апелянта про недоведеність його вини, тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду скасуванню як невмотивована й необґрунтована», – постановив Гриновецький.

Гриновецький задовольнив апеляційну скаргу Лемчика та закрив провадження начебто «через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення».

КУРС писав, що після шостого штрафу за п’яну їзду суд на десять років позбавив його права керувати транспортними засобами, оштрафував на 40 800 гривень і постановив вилучити автомобіль. Але порушник знову сів за кермо, змінивши прізвище з попереднього ЛемчАк на ЛемчИк. Згодом патрульні склали на нього постанову за частиною 4 статті 126 КУпАП – керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, яку порушник намагався оскаржити у суді.

Як стало відомо КУРСу, нове водійське посвідчення Олег Лемчик (Лемчак) отримав 1 квітня цього року у сервісному центрі МВС № 2644 у Снятині. КУРС готує запити та звернення у правоохоронні органи щодо законності видачі водійського посвідчення Лемчику, позбавленому права керування на 10 років.

Нагадаємо, голова апеляційного суду Богдан Гриновецький відомий заявою, що не вважає справи п’яних водіїв суперактуальними.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: