fbpx

Головний санлікар просить українців включити "тумблер терпіння", інакше - 140 тисяч смертей від коронавірусу

Здоров'я 16:45, 02.05, 2020
НА ФОТО: Фото unsplash.com

Карантин в Україні дав позитивний результат, вважає головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Але передчасне і непродумане припинення протипандемічних заходів загрожує серйозними наслідками і десятками тисяч смертей.

“Як би вже не хотілось всім нам позбавитись цього карантину і коронавірусу, треба все ж таки включити тумблер терпіння. Терпіння, яке дозволить нам вийти з карантину вчасно. А не передчасно”, – написав Віктор Ляшко на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, зараз багато чути про вплив карантину на економіку, але дуже мало говорять про можливі економічні втрати від смертності, захворюваності та інвалідизації населення. Втрати, що пов’язані з недовиробництвом внутрішнього валового продукту через вибуття людини з трудової діяльності через коронавірусну хворобу. Втрати, що пов’язані з наданням медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу. І втрати, що пов’язані ненаданням через коронавірус медичної допомоги тим, хто її потребує.

Ляшко нагадав, що урядом планується пом’якшення карантину, але за певних умов. “За певних протиепідемічних, а не політичних умов!” – наголошує головний санлікар.

“Наразі в МОЗ ми вже фіналізуємо тимчасові вимоги щодо профілактичних заходів при здійсненні обслуговування в перукарнях та салонах краси, при торгівлі господарчими товарами, роботи кав’ярень, автомийок, адвокатських та нотаріальних послуг тощо. Плануємо опублікувати їх на вихідних, щоб був час підприємцям підготуватись до відкриття. Але завжди є але. Ми повинні наголосити, а ви повинні це почути. Повна відміна карантину без запровадження обґрунтованих профілактичних заходів – це 120-140 тис. смертей до кінця вже цього року. Такий-от прогноз отримав від Kyiv School of Economics“, – повідомив Ляшко.

Як писав КУРС, недавно Кабінет міністрів запропонував детальний план виходу з карантину, який складається з 5 етапів. Поступове пом’якшення обмежувальних заходів уряд планує з 11 травня.

Нагадаємо, всі новини про ситуацію з коронавірусом на Прикарпатті можна читати тут: Коронавірус: всі важливі новини за темою в Івано-Франківську та області. ХРОНІКА Інформація постійно оновлюється.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: