fbpx

Голови громад просять ОВА внести стоматологічні поліклініки у пріоритетні списки із забезпечення світлом

Суспільство 15:25, 20.12, 2022
НА ФОТО: unsplash.com

На сьогоднішній нараді в Івано-Франківській обласній військовій адміністрації слухали питання про життя громад в умовах дефіциту електроенергії. Голови кількох громад звернулися до керівництва області та Прикарпаттяобленерго з проханням забезпечити електрикою комунальні терапевтичні та стоматологічні поліклініки.

Голови громад були на онлайн-зв’язку з очільницею ОВА Світланою Онищук, заступниками та керівниками департаментів, а також з технічним директором Прикарпаттяобленерго Олегом Сеником.

Головам нагадали, що на Прикарпатті в умовах воєнного стану вимкнення електрики застосовується до чотирьох черг споживачів, зважаючи на їхню важливість і державну значимість. Перша черга – це критична інфраструктура, до неї належать опорні лікарні, пологові будинки, підстанції тощо. Друга черга – підприємства оборонної галузі. Третя – соціально значимі підприємства, як-от хлібокомбінати та пекарні, молокозаводи. До четвертої черги належить бізнес і населення.

Перелік критичної інфраструктури та оборонних підприємств за визначеними критеріями укладали на місцях органи місцевого самоврядування і подавали на розгляд в ОВА. Кінцеві списки затвердили на Раді безпеки і оборони області.

В контексті до Світлани Онищук та Олега Сеника звернулися голови кількох громад з проханням додати до пріоритетних закладів із забезпечення електрикою комунальні поліклініки.

“Поліклінічне відділення у Перегінську та Солотвино – на генераторах. Але на генераторі не може працювати рентгенапарат”, – пояснив голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк.

Він попросив передбачити подання електрики в поліклініки безперебійно хоча би з 9.00 до 13.00.

Колегу підтримав голова Калуської громади Андрій Найда. Він просив “довключити” комунальні стоматологічні поліклініки.

“Роблять стоматологічну операцію. Пацієнт в кріслі з відкритим ротом. І раз – вже немає світла”, – проілюстрував Найда. За його словами, лікарі не мають певності, бо графіки подачі електрики міняються щодня – то дві, то чотири години, плюс іноді впродовж дня поточного.

“Попробуємо”, – узагальнив відповідь по обох випадках Олег Сеник.

Світлана Онищук звернулася до свого заступника Вадима Созоника з вказівкою допрацювати графіки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: