fbpx

"Граються у політику", - Марцінків прокоментував позови підрядників, яким боргує місто

Суспільство 14:35, 29.05, 2020

На публіку Марцінків дорікає підрядникам за неякісні роботи і "гру в політику", але в судах представники влади жодних претензій до виконавців робіт не озвучують і рішення про стягнення боргів не оскаржують.

НА ФОТО: Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що місто погасило податкові борги і найближчим часом розрахується з підрядниками. Про це він заявив в ефірі ТРК «Вежа».

Марцінків зазначив, шо борги перед підрядниками та постачальниками мають Департамент освіти та науки, Управління капітального будівництва та Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою.

«Найбільша критична заборгованість по департаменту освіти, але до кінця наступного тижня ми закриємо такі основні борги. І в нас є ці кошти, щоб закрити», – сказав Марцінків.

Частково закрив борги перед підрядниками Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою.

«З кожним підрядником особисто ми говорили і частково позакривали. Є ще боргів десь на 8 млн грн. Але ми в робочому порядку їх завершимо», – обіцяє Марцінків.

Щодо управління капітального будівництва, то Марцінків зазначає, що найбільша заборгованість виникла за роботи з будівництва котельні у Хриплині та реставрацію корпусу №1 ЗОШ №7 на вул. М. Грушевського, 16.

«Ми в робочому порядку якби закриваємо борги. Більше того, десь за два-три тижні ми хочемо відновити роботи на пасічнянському мості, і ми вже бачимо, як це зробити», – сказав Марцінків.

За словами міського голови, місто закрило податкові борги.

«Ми сьогодні не маємо жодної заборгованості по податках. Так само ми з підрядниками з кожним працюємо», – запевнив мер.

Марцінків підтвердив, що кілька підрядників таки подали до суду.

«Є підрядники, які не завжди виконують якісно роботи, а потім ще граються у політику, щоби вибивати борги», – каже Марцінків.

Марцінків наголосив, що ці підрядники не виконали якісно роботи.

«Якщо бруківка розлазиться і третій раз перекладають на об’єкті, то це є неправильно. Чи, наприклад, у школі зробили систему опалення, а вона недогріває, і ми за це маємо заплатити гроші. Ми маємо право говорити у суді, що ці роботи неякісно виконані», – наголосив Марцінків.

Однак, судячи з рішень суду, до підрядників насправді під час розгляду позовів жодних претензій міська влада не озвучувала.

До прикладу, у лютому цього року господарський суд прийняв три рішення на користь ТОВ “Інженерно-виробничий центр “Європрилад”, яке позивалося до департаменту освіти на науки Івано-Франківської міської ради. Суд зобов’язав виплатити підприємству 250 538,44 грн заборгованості за виконані роботи з капітального ремонту системи опалення Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Академіка Сахарова, 36а; 41 842,6 грн – за роботи з капітального ремонту системи опалення дошкільного навчального закладу №14 “Кристалик” по вул. Марійки Підгірянки, 21 та 10 077 грн – за капітальний ремонт системи опалення Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 11.

Як йдеться в рішеннях суду, представники відповідача взагалі не з’являлися на засідання і не подавали жодних заперечень в спростування заявлених позовних вимог. Ба більше, влада не оскаржувала рішення в апеляційному суді.

Так само представники департаменту проігнорували судовий позов Колективного підприємства торгово-виробничої фірми “Соя”, яке через суд стягнуло з департаменту 10 266,96 грн за поставлені товари.

Зараз у судах перебувають справи за позовом до департаменту освіти на науки від ТОВ “Компанія “Гамаюн” на 500 тис. грн, “БК Фахівець” – на 96 200 грн та ТОВ “Бі-Про” – на 979 319 грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: