fbpx

Громади Прикарпаття отримали побутову техніку для прихистків, де живуть переселенці

Суспільство 10:35, 30.06, 2022

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” передала набори побутової техніки для прихистків, де проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО). Закупили необхідне для потреб людей у рамках проєкту “Простори підтримки” завдяки фінансовій допомозі від гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort).

Попередньо через конкурс з 60 поданих заявок було відібрано 20 прихистків, які отримали повний набір побутової техніки (холодильник, пральна машина з вбудованою сушкою, мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска), та ще 10, яким передадуть мінінабори (мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска).

За словами керівниці “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенії Бардяк, придбана техніка має закрити частину побутових запитів людей, які тимчасово мешкають у школах, садках та гуртожитках:

“Заклади, що отримали техніку, приймають по декілька десятків людей з гарячих точок. Їх приміщення здебільшого не підлаштовані під житлові умови, а людям необхідно десь готувати їжу, прати одяг. Наш проєкт якраз має закрити ці базові побутові потреби, доступ до яких внутрішньо переміщені особи втратили через війну”.

Загалом, на участь у проєкті заявки подали 35 територіальних громад Івано-Франківської області. Кожна з них має від одного до приблизно п’яти таких прихистків.

За словами голови Вигодської територіальної громади Миколи Мацалака, зараз навантаження на громади збільшилося:

“Від початку повномасштабної війни ми приймаємо внутрішньо переміщених людей сотнями, і їм потрібен новий дім. Комусь тимчасовий, а дехто вже не має куди повертатися. Тому щиро дякуємо всім, хто допомагає нам створити кращі умови для життя цих людей у громадах. Вся підтримка, яка до нас надходить, є видимою і відчутною”.

На Прикарпатті такі прихистки відкрилися й у приміщеннях благодійних, релігійних організацій. Однією з причин їх появи є велика кількість ВПО в області, які не мали змоги з тих чи інших причин отримати окреме житло.

Окрім передачі техніки громадам, команда організації планує відвідати кожен з тридцяти підтриманих закладів, щоб поспілкуватися з ВПО, детальніше вивчити інші їхні потреби, а також записати деякі історії людей, на основі яких буде створено виставку портретів і соціальні відеоролики.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: