fbpx

Харківська родина рік готує у Франківську безкоштовні обіди лікарям добровольчого шпиталю

Суспільство 19:55, 24.04, 2023

Харківські переселенці власним коштом забезпечили домашній кейтерінг франківським медикам “Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю”.

Родина Іллі Федієнка щодня упродовж року готує обіди для лікарів терапевтичного відділення шпиталю “Брасс”, який працює у Франківську. Медикам безкоштовно привозять салати, борщі та навіть плов на домашній кухні, розповідає Українське радіо.

Харківська родина рік готує у Франківську безкоштовні обіди лікарям добровольчого шпиталю 1
Ілля Федієнко

25-річний Ілля Федієнко показує один із обідів на щодень. І каже, що ще рік тому не тямив у кулінарній логістиці та в тому, як приготувати перше, друге з салатом і третє на десятьох, а, головне, щодня, та ще й на домашній кухні.

За основною професією Ілля – директор з маркетингу видавництва літератури для шкіл. Звідси – навички розподіляти обов’язки, вести закупівлі, складати на комп’ютері спеціальні таблички, що допомагають створювати меню різних страв і без повторень.

Харківська родина рік готує у Франківську безкоштовні обіди лікарям добровольчого шпиталю 2

У терапевтичному відділенні “Першого Добровольчого Шпиталю” від початку повномасштабного вторгнення надають безкоштовну медопомогу як вимушеним переселенцям, так і військовим, що прибувають на реабілітацію або у коротку відпустку. До медперсоналу залучені фахівці теж із числа переселенців – сімейні лікарі, медсестри, психологи тощо.

Лікарям привозять судочки зі смачненьким просто на роботу.

Ілля Федієнко з сім’єю до повномасштабного вторгнення росіян у Франківську був хіба що в гостях у друзів. Вони ніяк не очікували, що переїдуть на Прикарпаття через війну. Через обстріли Харкова в лютому минулого року їм довелося швидше виїжджати з П’ятихаток – мікрорайон прострілювався російською артилерією.

Ілля Федієнко сів із усією родиною по машинах і вирушив на захід України. А вже через тиждень у Франківську шукав, кому зможе знадобитися і як його сім’я долучиться до волонтерства. Так він і познайомився із Станіславом Онищуком – керівником шпиталю, що працює на волонтерських засадах.

За рік харківській родині довелося оволодіти кухарським ремеслом: від закупів, розрахунку продуктів і до пакування наїдків у лоточки.

А навесні минулого року сім’я ще й готувала обіди для місії “Лікарів без кордонів”, що працювала у Франківську.

Щодня родина Іллі Федієнка відвозить до терапевтичного відділення шпиталю десять і більше обідів. Усі продукти кухарі закуповують за власні кошти. Щомісяця це обходиться від 25 до 30 тисяч гривень. Але Іллю Федієнка з сім’єю така кругленька сума з домашнього бюджету не зупиняє. Вони й надалі працюватимуть на своїх головних роботах, а вечорами у вільний час готуватимуть для тих, хто лікується, для тих, хто ставить на ноги військових, хто їх підбадьорює і допомагає жити далі.

“Навіть така маленька сімейна справа може наближати загальну перемогу над російським ворогом”, – каже Ілля Федієнко.

КУРС писав, що 2600 пацієнтам надав допомогу “Перший добровольчий хірургічний шпиталь” у Франківську

Читайте: Іпотерапія, гори, театр: як на Прикарпатті відновлюються військові та переселенці

Фото з фейсбуку

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: