fbpx

Ідеальна витяжка для кухні: основні критерії вибору

Суспільство 13:05, 19.08, 2019

Витяжка є обов’язковим атрибутом будь-якої сучасної кухні. Без цього електроприладу повітря в кімнаті дуже швидко забруднюється, з’являються жирові плями на поверхнях шаф, техніки й навіть карнизів. А через високий рівень вологості кухонні меблі можуть швидше виходити з ладу – і кімната втрачає свою функціональність. Тому ми вирішили разом з експертами в побутовій техніці з AEG-partner підготувати кілька корисних рекомендацій щодо вибору цього важливого обладнання.

Тип витяжки

Ідеальна витяжка для кухні: основні критерії вибору 1

Насамперед варто звертати увагу на тип витяжки та особливості її розміщення на вашій кухні. Оцінивши асортимент витяжних вентиляторів на сайті AEG-partner – https://aeg-partner.com.ua/aeg/cat/prigotovlenie/vyityazhnyie-ventilyatoryi, ми помітили, що існує кілька популярних конструкцій:

  • купольна пряма;
  • купольна з похилою робочою поверхнею;
  • вбудована.

Всі три варіанти мають свої особливості розміщення в тому чи іншому інтер’єрі. Найцікавішою та сучасною виглядає витяжка з похилою фронтальною панеллю. Вона відмінно підходить для розміщення на стіні в класичному компонуванні кухонних шаф.

Пряма витяжка також підійде для такого розміщення. Однак потрібно подбати додатково про те, як приховати робочу частину апарату. Зазвичай такі витяжки встановлюють під шафою, щоб була можливість заховати всередині всі робочі вузли.

Вбудована витяжка монтується повністю у навісну шафу. Зовні залишається тільки тонка висувна смужка з фільтром, з допомогою якої під час роботи пристрою можна збільшити площу збору забрудненого повітря.

Продуктивність

Ідеальна витяжка для кухні: основні критерії вибору 2

Експерти магазину AEG-partner розповіли, що, обираючи витяжки на сайті https://aeg-partner.com.ua/, їхні клієнти найчастіше звертають увагу на потужність. І це правильне рішення, адже від потужності залежить продуктивність роботи пристрою й ефективність очищення повітря.

За стандартами, повітря під час приготування їжі повинне змінюватися в кімнаті не менш як 10 разів. Проведемо невеликий розрахунок: якщо об’єм кухні становить 20 м3, продуктивність повинна становити не менш як 200 м3 на годину.

Габарити і матеріал

Ідеальна витяжка для кухні: основні критерії вибору 3

Не варто забувати, що витяжка – такий самий стандартний елемент кухні, як і будь-яка інша техніка. Тому добирати її варто не тільки за дизайном і потужністю, але й за розміром. Пам’ятайте, ширина витяжки може варіюватися від 60 до 90 см. Важливо, щоб вона відповідала габаритам плити.

Корпус витяжки може бути виготовлений з різного типу матеріалів:

  • Алюміній використовується в найбюджетніших моделях, однак не вирізняється естетичністю.
  • Нержавіюча сталь використовується у виробництві витяжок професійного класу. Коштують такі пристрої дорожче за алюмінієві, але й термін їхньої служби вищий.
  • Загартоване скло використовується в похилих дизайнерських серіях витяжок. Виглядає круто, доглядати просто, але коштує досить дорого.

Рівень шуму

Ідеальна витяжка для кухні: основні критерії вибору 4

Ще один важливий параметр – рівень шуму. Уважно оцінюйте це значення, оскільки від нього буде залежати комфорт роботи під час активності пристрою. Вважається, що моделі з шумом більш як 100 дБ уже створюють дискомфорт і не дозволяють довго використовувати витяжку на повну потужність. Експерти AEG-partner рекомендують обирати моделі, рівень шуму яких не перевищує 60-70 дБ. При таких параметрах ви цілком зможете спілкуватися зі співрозмовником в радіусі одного-двох метрів. 

Пам’ятайте, фахівці рекомендують купувати витяжку на кухню в останнюу чергу. Коли буде змонтовано меблі, встановлено плиту й обрано іншу техніку, можна дібрати необхідний варіант витяжки. Вдалої покупки!

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: