В Івано-Франківському національному медуніверситеті підписали меморандум про співпрацю з Обласною лікарнею та організацією «Momentum Wheels for Humanity» задля кращої підготовки фізичних терапевтів.
У понеділок, 12 грудня, ректор ІФНМУ Микола Рожко, генеральний директор Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Остап Грищук та регіональна директорка організації «Momentum Wheels for Humanity» («Колеса для людства») в Україні Наталія Мельниченко підписали меморандум про співпрацю.
Мова про розбудову робочого потенціалу в реабілітації, розвитку клінічного навчання фізичних терапевтів відповідно до стандарту вищої освіти та поглиблення знань фахівців для формування послуги з асистивних технологій.
У рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я» (SRSHS) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спільно з командою Momentum Wheels for Humanity Ukraine, університет та лікарня запланували сформувати міждисциплінарний підхід щодо надання послуг. Одним з напрямків співпраці є підбір та забезпечення ортезами після проведення аналізу патологічної ходи.
«Реабілітаційна допомога в сучасних умовах є надзвичайно важлива. Поряд із цим є необхідність в підготовці висококваліфікованих фахівців з реабілітації, зокрема фізичних терапевтів.
Разом з навчанням окремою складовою є практика таких студентів. Тому важливо поєднувати навчальну та практичну складові. І саме підписання цього меморандуму сприяє цьому», – наголошує Роксолана Нестерак, завідувачка кафедри фізичної та реабілітаційної медицини.
Відтак в рамках цього меморандуму планують створити кабінет асистивних технологій на базі університету, а також ще один кабінет на базі Обласної клінічної лікарні – майбутні фізичні терапевти проходитимуть навчання спочатку в кабінеті в університеті, а після цього зможуть отримувати практичні навички в лікарні біля пацієнтів.
«Я вважаю, що сьогодні спільне підписання меморандумів разом з університетом та медичним закладом є дуже важливим, адже клінічна практика є надзвичайно потрібною для студентів. Це дасть величезний поштовх для якості навчання спеціалістів з реабілітації», – зауважила Наталія Мельниченко, керівниця проєктів Wheels for Humanity («Колеса для людства») в Україні.