fbpx

ІФНТУНГ до кінця жовтня залишився без газу

Суспільство 11:45, 13.10, 2021

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) з 11 жовтня залишився без газопостачання, інформує КУРС.

Про це в ефірі програми “Позиція Галичини” на ОТБ “Галичина” повідомив доктор технічних наук, проректор університету Максим Карпаш.

“Постачальником у нас була невідома нікому компанія. Вона у минулу п’ятницю прислала чергову додаткову угоду на підвищення ціни, якщо я добре пам’ятаю, мова йшла про 42 грн за куб. Ми прийняли рішення не продовжувати з ними контракт. По суті від учора в університеті газу немає. Ми без газу до кінця жовтня”, – сказав Максим Карпаш.

Він зазначив, що зараз університет веде перемовини про постачання газу з одним з регіональних видобувачів газу.

“Зараз проводимо активно переговорні процедури, щоб укласти угоду з одним із постачальників, який, можливо, за зниженою ціною буде постачати нам газ до кінця року. Що буде після нового року, ніхто не знає”, – говорить проректор.

Максим Карпаш вважає, що ситуація із газопостачанням критична.

«Якщо до нового року ми цими алярмовими “стоп-кранами” якось вирулимо, то що робити з нового року, коли буде холодно, я не знаю. Мені здається, що в НАК “Нафтогазу” практично не залишилось фахових спеціалістів, які розуміють, як функціонує газова галузь. Таке у мене враження. Ми розуміємо, як добувати газ, але як розподілити газ, як бути з тарифами, не знаємо”, – сказав проректор.

Як писав КУРС, в Івано-Франківській громаді виникла загроза припинення роботи органів виконавчої влади, закладів освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної сфери – у місті оголошена надзвичайна ситуація.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: