fbpx

ІФНТУНГ готуватиме фахівців для сфери відновлюваної енергетики України

Суспільство 14:54, 17.06, 2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу виграв ґрант від USAID Проєкту енергетичної безпеки* на впровадження нової бакалаврської програми з інженерії відновлюваної енергетики. Днями обидві сторони в онлайн-режимі підписали Ґрантову угоду і вже 10 червня приступили до реалізації проєкту.

Освітня програма «Інженерія відновлюваної енергетики» розроблена на вимогу часу, адже в Україні спостерігається значне збільшення кількості об’єктів відновлюваної енергетики, що потребують фахівців на належному професійному рівні підготовки. На сьогодні практично жоден університет в Україні не готує фахівців для сфери відновлюваної енергетики – існують тільки «адаптовані» освітні програми, які не повністю відповідають вимогам індустрії. Тому першочергове завдання проєкту «Нова бакалаврська програма з інженерії відновлюваної енергетики» – допомога у вирішенні проблеми кадрового забезпечення сфери відновлюваної енергетики.

Обґрунтовуючи потребу в реалізації цього проєкту, гарант освітньої програми, проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш каже: «У нас серйозні наміри щодо впровадження програми, бо бачимо потребу в цьому. Так, профільні компанії, які працюють у секторі ВДЕ, постійно перебувають у пошуку, додатковому навчанні власного персоналу, бази кадрів для побудови довгострокових проєктів. Цей чинник також обмежує прихід великих іноземних інвестицій в цю сферу в Україні. Крім того, цей проєкт буде реалізовуватись у Івано-Франківську – для міста та регіону ВДЕ має шанси стати точкою росту, враховуючи низький рівень індустріалізації, екологічні міркування та зростаючу потребу в енергії. Також ми хочемо дати приклад хорошої освітньої програми у регіональному університеті залучити більше дівчат у інженерні науки, зокрема енергетику, адже у нас створено філіал ініціативи #STEMgirls».

Окрім того, ІФНТУНГ має певні напрацювання у цій сфері. Так, в університеті з 2015 року функціонує екосистема у сфері відновлюваної енергетики: навчання енергоаудиторів, функціонування наукового містечка «Нова Енергія», надання послуг з енергоаудиту, дослідження сфери відновної енергетики в Івано-Франківській області, напрацювання за міжнародними проєктами у сфері ВДЕ.

Проєкт «Нова бакалаврська програма з інженерії відновлюваної енергетики» стартував 10 червня 2020 року і триватиме до 9 червня 2021 року. За цей час передбачено: вдосконалення розробленої освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики» в частині змістовного наповнення дисциплін (освітня програма розроблена, отримано понад 20 відгуків від стейкхолдерів, пройшла усі внутрішні процедури в університеті); промоційна кампанія нової освітньої програми; вдосконалення технічного забезпечення; створення пілотних проєктів студентів у сфері ВДЕ в Івано-Франківській області; поширення найкращих практик проєкту (запропонована модель функціонування освітньої програми може бути перетворена у макет та запропонована для реплікації у інших університетах України).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: