fbpx

ІФНТУНГ отримає майже 185 тисяч євро від ЄС на реалізацію грантових проєктів

Суспільство 20:05, 11.02, 2020

Два проєкти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – «Ro-Ua Транскордонний академічний розвиток для досліджень та інновацій» («Ro-Ua Trans-border Academic Development for Research and Innovation») із загальним бюджетом 293 640 євро та «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної і культурної спадщини на транскордонній території Румунії та України» із загальним бюджетом 454 640 євро – обрано для реалізації в рамках впровадження Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014–2020.

Сьогодні, 11 лютого, в приміщенні Івано-Франківської обласної адміністрації перший проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик підписав грантовий контракт, партнерами університету в якому є Технічний Університет Клуж-Напока – Північний Університетський центр Бая Маре (Румунія) та румунська громадська організація «Академічна організація для досліджень, інновацій та професійного розвитку», інформує пресслужба ІФНТУНГ.

«Внесок Європейського Союзу на виконання завдань проєкту становить 264 214 євро на трьох партнерів, з них – 184 330 євро повинен отримати наш університет. Термін дії контракту – 18 місяців. Він передбачає створення Центру інноваційного розвитку, оснащеного сучасними цифровими засобами виробництва при ІФНТУНГ. Це дозволить креативній студентській молоді та мешканцям Івано-Франківщини реалізовувати власні інноваційні проєкти. Ми хочемо зацікавити учнівську молодь в отриманні технічної освіти задля втілення їх творчих задумів, посилити практичну складову підготовки молодих спеціалістів технічних спеціальностей, збільшити число інноваційних підприємців за рахунок пропонованої допомоги у стартовому розвитку власного бізнесу», – каже професор Леся Шкіца.

Інший координатор проєкту, професор Микола Приходько додає: «Хоча й ІФНТУНГ у цьому проєкті не є кінцевим бенефіціаром, а партнером Сучавського університету ім. Штефана чел Маре, але його бюджет вражає – 454 640 євро, з яких Україна отримає 264 679. Серед основних напрямів реалізації – це реконструкція Геологічного музею ІФНТУНГ, просування 50 історичних та історико-культурних об’єктів Івано-Франківської області – створення рекламної продукції, відеороликів, віртуальних 3D-турів, лазерне сканування цих об’єктів, щоб науковці могли використати цей матеріал для дослідження та оцінки стану таких об’єктів, а також для ухвалення відповідних управлінських рішень щодо цих об’єктів, тощо. Такі ж заходи будуть стосуватись й румунських історико-культурних об’єктів. Зробити всього треба багато. Вже завтра відбудеться перша робоча зустріч щодо реалізації проєкту. Ми налаштовані на ефективну роботу».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: