fbpx

ІФНТУНГ виграв ґрант на реалізацію проєкту задля пом’якшення наслідків змін клімату

Суспільство 15:27, 16.11, 2020

Розвиток і підтримка інноваційної співпраці, що спрямована на пом’якшення наслідків змін клімату в межах транскордонного регіону RO-UA, для забезпечення сталого розвитку територій шляхом організації нового освітнього та дослідницького середовища в галузі енергоефективності, що веде до пом’якшення змін клімату до 2021 року – така основна мета проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення змін клімату» («RO-UA Partnership for Climate Change Mitigation») в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Реалізація проєкту розпочалась 1 листопада 2020 року. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу спільно з Управлінням економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради міста Івано-Франківська та містом Ботошані (Румунія) виступають партнерами проєкту. Головний бенефіціар – ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій», інформує пресслужба ІФНТУНГ.

Проєкт спрямований на:

  • злагодження інституційної співпраці існуючого румунського й українського партнерства задля пом’якшення наслідків змін клімату;
  • створення агентств з енергетичного менеджменту (ЕМА), прийнятих Івано-Франківськом і Ботошані, які спрямовані на впровадження та моніторинг Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP);
  • просування нових технологій з використанням набору програмних засобів та демонстраційних установок на ВДЕ (відновлювальних джерелах енергії);
  • створення центру промоції інноваційної науки (InnoSciPromo) в Ботошані як департаменту агентства з енергетичного менеджменту (EMA) для впровадження інноваційних і проактивних освітніх методів для молодого покоління.

У ході реалізації проєкту місто Ботошані перейме досвід створення в Івано-Франківську Наукового музею «Нова енергія» шляхом створення схожого  Центру промоції інноваційної науки (InnoSciPromo).

Тривалість проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» – 1,5 роки (01.11.2020 – 30.04.2022). Загальний бюджет на партнерів 248 202,00 Євро, в т.ч.: бюджет для України – 184 670,00 (ґрант ЄС – 165 930,00 євро, внесок українських партнерів – 18 740 євро).

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: