fbpx

Інтернет-магазини, аптеки, кафе: у січні вся сфера послуг має перейти на українську мову — дати і деталі

Суспільство 17:49, 01.01, 2021

Через кілька тижнів після Нового року, у середині січня, в Україні набуде чинності чергова норма закону про українську мову — щодо її використання у сфері послуг.

З 16 січня 2021 року діятиме стаття 30 закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної. Після прийняття закону набуття нею чинності відклали на 18 місяців — тепер вони закінчуються, пише НВ.

Ця стаття зобов’язує всіх постачальників послуг в Україні, незалежно від форми власності, обслуговувати споживачів винятково українською мовою (крім альтернативного прохання клієнта).

«У супермаркеті чи в інтернет-магазині, в кафе, банку, на АЗС, в аптеці або бібліотеці, де б ти не був — обслуговування має бути українською. Тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою», — нагадав про зміст норми мовний омбудсмен Тарас Кремінь. У разі порушення такого правила він закликав українців звертатися до офісу уповноваженого з питань захисту державної мови.

Важливі аспекти статті 30 закону про українську мову передбачають такі норми:

  •  українська як державна мова визнається мовою обслуговування споживачів в Україні;
  • інформація про товари і послуги (зокрема в інтернет-магазинах та інтернет-каталогах) також має надаватися державною мовою, але може дублюватися також іншими мовами;
  • у разі надання такої інформації допускається використання слів, скорочень, абревіатур і позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинської та/або грецької абеток;
  • на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін.

Закон про мову (Про забезпечення функціонування української мови як державної) Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Він зміцнив позиції державної мови в Україні, його називали історичним рішенням. 16 липня 2019-го закон набув чинності.

З 16 липня 2020 року українською мовою мали бути перекладені назви всіх аеропортів, станцій, зупинок, технічна документація, документообіг і звітність юросіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: