fbpx

Детонуюча історія: стартують допрем'єрні покази трилера, де зіграла Ірма Вітовська

Суспільство 14:17, 25.07, 2022

26 липня у київському Будинку кіно відбудеться кіновечір з Ірмою Вітовською, акторкою театру і кіно з Франківська. Він передуватиме допрем’єрному показу фільму “Між нами”, в якому вона є виконавицею однієї з головних ролей.

“Між нами” — ігровий повнометражний дебют режисерки та сценаристки Соломії Томащук у жанрі психологічного трилера. Фільм створено компанією UP UA STUDIO за підтримки Держкіно.

У стрічці йдеться про вибір, який доводиться робити між близькими та мораллю, коли іншого варіанту розвитку подій не існує. Дві головні героїні — Саша та Аня — змушені його зробити: Саша стосовно власного чоловіка, Аня — стосовно сина. Слоган фільму — “Тільки нікому не кажи”.

Головні ролі в фільмі виконали Анастасія Пустовіт, Ірма Вітовська, Дмитро Сова, Євген Єфремов, Михайло Дзюба, Сергій Детюк, Євгеній Ламах.

В одній зі сцен у повному складі знялись музиканти гурту “Вагоновожатые”, а до саундтреку стрічки увійшли їхні пісні “Касета” та “Між нами”.

Детонуюча історія: стартують допрем'єрні покази трилера, де зіграла Ірма Вітовська 1

“Це історія про двох жінок, які зустрічаються й змінюють життя одна одній. Героїня актриси Насті Пустовіт Саша входить у життя лікарки Ані, яку грає Ірма Вітовська, – і кардинально трансформує його. Наша головна героїня впродовж усього фільму шукає собі сім’ю. Я не скажу, що Ірма у нас займає другорядну нішу. Другорядні – це в основному чоловіки, які є в їхньому світі, а вони обидві головні”, – так бачить концепцію фільму його режисерка Соломія Томащук.

“Це абсолютно київська історія, хоча я сподіваюся, що фільм буде цікавий не лише в Україні, а й у Європі. Тут багато тем, які пронизують стрічку. Це й насилля в сім’ї, й жіноча дружба, і головне – історія, що таке є сім’я і наскільки ми можемо переступити рамки моралі та чогось етичного заради когось. Коли я писала, то дуже хотіла Ірму Вітовську на роль Ані. І була дуже рада, коли ми зустрілися, поспілкуватися і вона сказала, що, хоча це й незвична для неї роль, та вона хоче себе спробувати”, – додає режисерка.

Анна – лікар-гінеколог у дорогій київській клініці, розповідає про свою героїню Ірма Вітовська.

“Назва «Між нами» цілком розкривається у стрічці – це таємниця «між нами» – між всіма. Такий собі ланцюжок таємниць. Героїня Насті Пустовіт має більше проблемних історій, аніж моя. У неї взагалі відсутня родина, чи то практика ідеальної родини. Вона потерпає від різних життєвих викликів, її історія більш експресивна і змушує шукати в моїй героїні «подушку», в яку можна виплакатися. Між нашими героїнями все дуже неоднозначно, буває, що виходи з тупика зовсім не стандартні. Але саме в цих точках ми вимушено входимо в трилер, самі його закручуємо”, – інтригує Ірма Вітовська.

У фільмі порушується проблема насилля в родині. За словами Ірми Вітовської, ця історія не основна, але вона детонуюча. Головна героїня – жінка, яка тривалий час перебуває в певній «капсулі» і не може вирватися з неї через різні обставини.

Детонуюча історія: стартують допрем'єрні покази трилера, де зіграла Ірма Вітовська 2

“Я трошки обізнана в темі насильства, бо співпрацювала з поліцією проти домашнього насилля «Поліна», яка займається жінками, котрі потерпають у родині від насилля сексуально, морально, економічно чи в будь-якій формі. Насправді у нас дуже багато жінок потерпають, терплять і виживають… Коли мене запросили поїздити з бригадами поліцейської програми реагування на домашнє насильство, я була шокована тією кількістю різного насильства, не тільки фізичного, а й психологічно, з яким стикаються жінки в Україні. У цьому фільмі це не основна проблема, але вона є для героїні початком шляху до звільнення”, – зазначає акторка.

Фільм позиціонують як кіно для молодої аудиторії «16+». Хоча у нас дві головні героїні й вони різного віку, акцентує продюсерка Поліна Герман.

“Кіно повинно нести змісти, підтексти і відкладатися в голові у різного глядача, щось змінюючи в їхній свідомості. Так, у героїні Насті Пустовіт цільова аудиторія – це молодь. А Ірми Вітовської – це доросле покоління, це вже жінка з дорослим сином, відповідно її героїня привабить іншу цільову аудиторію. Мені здається, що всі, хто любить жанр трилер, будуть із задоволенням його дивитися – і чоловіки, й жінки”, – вважає продюсерка. 

Прокат стрічки заплановано на зиму 2022 року. До того часу передпрем’єрний показ пройде в різних мирних містах країни.

КУРС писав, що відбудеться прем’єра музичної кінодрами “Королі репу”, де зіграла Ірма Вітовська

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: