fbpx

Історія гвинтівки: як з’явилася така стрілецька зброя

Суспільство 14:39, 23.06, 2023

Мисливство та спортивна стрільба користуються популярністю вже упродовж багатьох років. Проте, перед тим як купити пневматичну гвинтівку, варто ознайомитись з історією цієї зброї. В нашому матеріалі розглянемо історію розвитку гвинтівки від XVI століття до сьогодення.

Історія гвинтівки

Як з’явилась гвинтівка

Перші зразки гвинтівки з’явилися в XVI столітті під назвою штуцер. Це була легка нарізна зброя для ведення вогню на великій відстані. Штуцер мав дальність стрільби до 300 метрів, що було як мінімум вдвічі більше, ніж у гладкоствольної рушниці. Проте штуцер значно програвав іншим видам зброї у швидкострільності. Через особливість будови кулю в ствол зброї потрібно було заштовхувати за допомогою спеціального шомпола. Все це значно сповільнювало стрільбу під час бою. Через низьку скорострільність та високу вартість штуцером користувалися лише окремі стрільці, які виконували спеціальні завдання.

Ситуація змінилась у XIX столітті, коли було винайдено кулю Міньє. Завдяки конічній циліндричній формі така куля легко входила в ствол штуцера, що значно пришвидшило процес заряджання зброї. У зв’язку з цим штуцер почали активно використовувати не лише спеціальні стрільці, але й вся піхота. Такий вид озброєння отримав нову назву — спочатку «нарізний мушкет», а згодом теперішній варіант «гвинтівка».

Які є види сучасних гвинтівок

Свого сучасного вигляду гвинтівка набула після Другої світової війни. При цьому розвиток гвинтівок не зупинився, її продовжують активно вдосконалювати. Сьогодні різні модифікації гвинтівок використовуються для різних цілей. Залежно від призначення виділяют такі типи зброї:

  • Військові гвинтівки — використовуються збройними силами. До такого типу належать, наприклад, снайперські гвинтівки.
  • Мисливські гвинтівки — використовуються для полювання.
  • Спортивні гвинтівки — призначені для кульової стрільби, стендової стрільби чи практичної стрільби.

В Україні придбання та використання гвинтівок регулюється наказом МВС № 622 від 21 серпня 1998 року. Купити пневматичну гвинтівку та все необхідне для мисливства можна в інтернет-магазині ONE-CLICK. З правильно підібраною якісною зброєю полювання буде максимально комфортним та безпечним.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: