fbpx

Італія блокує TikTok після смерті 10-річної школярки, яка була учасницею челенджу удушення

Суспільство 10:37, 24.01, 2021

В Італії вирішили частково заблокувати соцмережу TikTok для тих користувачів, чий вік неможливо точно визначити. Це сталося після того, як у місті Палермо померла 10-річна дівчинка.

За правилами соцмережі користувачам має бути не менше 13 років, повідомляє The Guardian.

Кажуть, що вона брала участь у челенджі у TikTok. Він передбачав удушення, зокрема затягування ременя на шиї, пише La Repubblica.

Дівчинка померла в лікарні. Її знайшла у ванній 5-річна сестра. Школярка мала на шиї затягнутий ремінь, і поруч був телефон. Телефон перевіряє поліція. А прокуратура почала розслідування смерті.

“Ми нічого не знали”, – сказав батько дівчинки газеті.

“Ми не знали, що вона бере участь у цій грі. Ми знали, що (наша дочка) ходила на TikTok на танці, дивилася відео. Як я міг уявити це звірство?” – сказав він.

Власник TikTok, китайська компанія ByteDance, заявив, що не знайшов жодного контенту в соцмережі, який міг би спонукати дівчину взяти участь у будь-якому подібному челенджі. Однак компанія буде допомогати місцевій прокуратурі розслідувати можливе підбурювання до самогубства.

«Безпека TikTok є нашим абсолютним пріоритетом, тому ми не дозволяємо вміст, який заохочує, пропагує або прославляє поведінку, яка може бути небезпечною», – заявив представник TikTok.

Пізніше у п’ятницю в заяві італійського уряду щодо захисту даних було зазначено, що він “заблокує (китайську) мережу соціальних мереж” до 15 лютого, до цього часу ця мережа повинна буде задовольнити вимоги регулятора.

У грудні італійське агентство із захисту даних подало позов проти TikTok, стверджуючи про “недостатню увагу до захисту неповнолітніх” та критикуючи легкість, з якою дуже маленькі діти можуть підписатися на додаток для відео.

Смерть молодої дівчини викликала бурхливі реакції в Італії та закликає до кращого регулювання соціальних мереж.

“Соціальні мережі не можуть стати джунглями, де дозволено все”, – сказала Лісія Ронзуллі, президент італійської парламентської комісії з питань захисту дітей.

Медичні експерти вкотре попередили про небезпеку, яку можуть нести молодим людям захоплення “шарфингом”. Ігри з придушенням – навмисне перекриття постачання кисню до головного мозку з метою викликати короткочасну втрату свідомості та стан ейфорії. Така забава зустрічається серед дітей та підлітків, займаються нею як мінімум з початку XX століття. В Україні вона відома як “Собачий кайф”.

Багато дітей, практикуючи «собачий кайф», вмирають або залишаються інвалідами. При цьому людина може вижити, але не підозрювати, що частина її мозку вже загинула від асфіксії, а це загрожує ішемічним інсультом. Медики попереджають: що частіше людина практикує задуху, то важчі наслідки. Порушується координація рухів, пропадає пильність, з’являються перші ознаки інсульту.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: