fbpx

Івано-Франківська облрада звернулася до Зеленського про державне визнання "Пласту"

Суспільство 15:30, 20.09, 2019

На сьогоднішній сесії облради депутати відреагували на президентське вето, накладне на законопроєкт "Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України".

Представляючи звернення до Президента України Володимира Зеленського та депутатів ВРУ від Івано-Франківської області, його співавтор Остап Дзеса зазначив, що скаутська організація “Пласт” зі столітньою історією є найбільшим рухом української молоді у світі. 

У зверненні згадується історичний внесок “Пласту” в процес відновлення державності України. Обласні депутати дивуються накладенню вето президентом та наголошують, що рішення про блокування суспільної ініціативи є помилковим і недалекоглядним. 

Обласні депутати звернулися до Володимира Зеленського переглянути позицію і розблокувати прийняття законопроєкту. А прикарпатських нардепів закликали, незалежно від партійної приналежності, надати “Пласту” підтримку і звернутися до Зеленського про державне фінансування організації. 

Івано-Франківська облрада звернулася до Зеленського про державне визнання "Пласту" 1

Під час обговорення депутати зазначили, що в проєкті бюджету-2020 не передбачили державну допомогу “Пласту”.

Депутати Ольга Галабала і Олександр Левицький виступили з критикою звернення.

Левицький назвав його маніпулятивним з огляду на формулювання.

“Президент не може переглянути свою позицію і відкликати вето, сказав депутат Левицький. Тоді депутати ВРУ двома третинами голосів мають подолати вето президента, що малоймовірно. Це звернення не зможе прийняти до розгляду глава держави документ буде оцінений грамотними юристами як маніпуляція. Треба доопрацювати звернення”. 

П’ять поправок в тому ж ключі запропонувала Ольга Галабала. 

Голова облради, колишній пластун, екскерівник всеукраїнської організації “Пласту” Олександр Сич на те зазначив, що на державному рівні пластуни роблять делікатні кроки, щоби “Пласт” був визнаним. Кажуть, що не наполягають на державному фінансуванні, натомість наголошують, що важливе державне визнання.

Більшістю голосів звернення прийняли за основу. Документ доопрацюють і надішлють адресатам. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: