fbpx

"Його творчiсть – цiла епоха": у Франківську помер співак та педагог Михайло Сливоцький

Суспільство 20:02, 25.04, 2023

Сьогодні, 25 квітня, в Івано-Франківську на 79-му році життя відійшов у засвіти спiвак, педагог, заслужений діяч мистецтв України Михайло Сливоцький, якого називали “прикарпатським соловейком”.

Про це повідомили на сторінці кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

"Його творчiсть – цiла епоха": у Франківську помер співак та педагог Михайло Сливоцький 1

“Його незабутній голос звучатиме в серцях всіх, хто знав Михайла Юрійовича! Висловлюємо щирі співчуття дружині Тамарі, всій родині! Вічний спокій і пам’ять!” – йдеться в повідомленні.

Михайло Сливоцький народився 1 жовтня 1944 року у Калуші. Закінчив музичний відділ Коломийського педагогічного училища та музичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника. З 1973 року працював у Прикарпатському університеті. З 1997 року був професором кафедри музики і хореографії, з 2002 — завідував кафедрою співів та диригування в Інституті мистецтв.

Співак був лауреатом та дипломантом конкурсів аматорського мистецтва України, фестивалів художньої творчості, а також одним з організаторів Всеукраїнського конкурсу хорової музики імені Дениса Січинського, Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк, очолював журі міжнародних, обласних та міських фестивалів солістів-виконавців.

Протягом 12 років Михайло Сливоцький очолював обласний осередок Всеукраїнської музичної спілки, був членом Конгресу української інтелігенції.

“Його виконавськiй манерi було притаманне глибоке проникнення у пiсенний твiр, тонке розумiння поетичної i музичної мови, м’який лiризм i щира задушевнiсть. Його творчiсть – цiла епоха у духовному життi України. Представляв неодноразово українську пiсню за кордоном”, – зазначають на кафедрі.

Михайло Сливоцький виступав з інструментальним квартетом “Усмішка”, вокальним квартетом “Легінь”, жіночим вокальним ансамблем “Росинка”, ансамблем “Коло”. З концертами побував у Німеччині, Франції, Японії, Фінляндії, США, Австралії, Канаді та інших країнах.

У 1987 році на всесоюзній студії грамзапису “Мелодія” вийшов диск-гігант “Співають гори” (за рік до цього було знято музичний фільм з однойменною назвою), а у 1991 році — аудіоальбом «Співає Михайло Сливоцький».

 У 1994 вийшла книжка «Співає Михайло Сливоцький». Михайло Сливоцький автор близько 20 наукових і науково-педагогічних праць, зокрема “Хрестоматія з шкільного репертуару (I—Х класи)”, “Методика навчання музики в 1-2 класах”.

“Сьогодні перестало битися серце нашого прикарпатського соловейка – Михайла Юрійовича Сливоцького… Його неповторний голос запам’ятовувався назавжди своїм неповторним тембром і щирістю, – написала колега Михайла Сливоцького Ганна Карась. – Невимовна втрата для української музичної культури, якій служив віддано і чесно, для колективу однодумців і для родини… Спочивайте з миром, Михайле Юрійовичу!”.

"Його творчiсть – цiла епоха": у Франківську помер співак та педагог Михайло Сливоцький 2
Світлина Ганни Карась

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: