fbpx

Калушанка народила вдома і не зголосилася до педіатра – немовля з мамою терміново госпіталізували

Суспільство 09:25, 23.07, 2021

На адресу служби у справах дітей надійшло повідомлення від лікаря-педіатра КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради» про те, що мати з новонародженим не проходить обов’язкових оглядів, уникає медичного супроводу немовляти.

Мати з новонародженою дитиною не навідувалася на планові огляди в КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради» з народження, інформують “Вікна” з посиланням на службу у справах дітей Калуської міської ради.

За інформацією від лікаря-педіатра, дитина була народжена в домашніх умовах. Матів з дитиною неодноразово запрошували на прийом до лікаря для огляду, однак жінка на огляди не з’являлася. Також калушанка відмовлялася від огляду дитини на дому, мотивуючи це різними причинами, зокрема, що вони фактично проживають у селі. А за місцем проживання двері не відчиняли.

15 липня мати вперше прийшла на прийом з дитиною до педіатра. При огляді в дитини виявлено білково-енергетичну недостатність ІІ ступеня, 30% дефіциту маси тіла. Калушанка отримала електронні направлення до вузьких спеціалістів та лабораторні обстеження. Однак рекомендації лікаря не виконувала, на зв’язок не виходила.

Служба у справах дітей Калуської міської ради відреагувала на звернення і побувала за місцем проживання сім’ї спільно з лікарем-педіатром.

Обстеживши умови проживання, комісія встановила, що санітарно-гігієнічні умови проживання сім’ї незадовільні: в помешканні безлад, чорна цвіль на стінах та стелі, не працює система водовідведення.

Працівники служби у справах дітей провели з батьками профілактичну розмову щодо належного виконання батьківських обов’язків, наголосили про необхідності приведення квартири в належний стан. Батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.

За результатами обстеження та направленням педіатра матір з дитиною терміново госпіталізували до дитячої лікарні КНП «Калуська ЦРЛ».

Прийнято рішення направити сім’ю під соціальний супровід та підготувати подання в поліцію щодо притягнення батьків малолітньої дитини до відповідальності.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: