fbpx

Калуська лікарня купить аналізатор на 270 тисяч дорожче, ніж інші медзаклади міста

Суспільство 14:43, 09.12, 2020

Районна лікарня Калуської районної ради замовила біохімічний та імуноферментний аналізатор за 988 тис. грн. Кілька місяців тому два медзаклади з того ж міста купували аналогічний товар по 720 тис. грн.

Договір 7 грудня підписали із приватною підприємицею Богданою Волковою. За контрактом замовили імуноферментний аналізатор Labline-100 австрійського виробництва, інформують Наші Гроші. Львів. Це пристрій для визначення наявності антитіл до вірусних або бактеріальних хвороб. Зокрема його використовують для проведення експрес-тестів на COVID-19. Також його можна використовувати для біохімічних аналізів.

На інших закупівлях медзаклади України купували таке обладнання за різними цінами. Дешевше аналізатор обійшовся іншим бюджетним установам Калуша. У вересні Калуська міська рада придбала Labline-100 у приватної підприємиці Людмили Ніколаєнко за 718 тис. грн. А у липні Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги також уклав контракт на такий апарат із Тарасом Поварчуком. Його ціна становила 720 тис. грн.

Людмила Ніколаєнко відмовилась спілкуватись з журналістом, а приватний підприємець Тарас Поварчук пояснив таку низьку ціну знижками та оптовим придбанням товару: «Я брав їх не один, і в мене була дуже велика знижка, тому я мав можливість їх продати за такою ціною. Я не завищую вартість».

Також Поварчук відзначив, що ціна на таке обладнання зростає: «Останнім часом вони (аналізатори) дорожчають. Це залежить від виробника і обсягу партії, яку імпортують».

Те ж саме нам підтвердили у компанії «Меділаб», яка продає лабораторне обладнання. У фірмі розповіли, що обладнання можна замовити лише на січень і його вартість росте, а тому остаточну ціну назвати наразі не можуть. За останніми даними, ціна такого аналізатора була 34 тис. доларів, тобто близько 960 тис. грн.

Про постачальника

Приватна підприємиця Богдана Волкова зареєстрована у Києві і з початку 2020 року підписала два контракти з держустановами на 1,1 млн грн. Це вищезгаданий аналізатор та набори для ІФА-тестувань на 147 тис. грн.

«Наші гроші. Львів» намагались сконтактувати з Богданою Волковою, однак номери, які вказані як контактні у публічних закупівлях, не обслуговуються або належать іншим людям.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: