fbpx

Камін як основне джерело тепла в домі

Суспільство 10:42, 01.08, 2022

Який камін підійде для опалення всього будинку, що обігріє ефективніше — закрита чи відкрита топка, чи існує альтернатива приладам на дровах — розбираємося в статті.

Господарям приватних будинків та котеджів доводиться розв’язувати задачу, як обігріти житло і яке джерело тепла буде економічно вигідним. Треба підібрати прилад, який зможе опалювати будинок певної площі, визначити, яке і скільки палива треба, чи можна самостійно забезпечити житло гарячою водою. Є ще одне питання: камін чи піч мають стати частиною інтер’єру і створити в ньому особливу атмосферу.

Вибір камінів для опалення дому Краткі великий, а покупка ця відповідальна. Агрегат буде служити не одне десятиліття, тому важливо вивчити види приладів, їхні особливості та переваги.

DwOxTqhsE9exenN6k2A9Y4vWrt5Rj6UUP1nW5DqvVoO6yIdc78YamgnVF_ZzS8-7nwPuRIH5rlSoOj25scWOgf-V_yiNQm99DzWrbWCvnvXaS_Zk1ZMZ2fkPa-oLF4OMQCYnmRg4BmS9_sUsLno

Види камінів для дому

Щоб визначитися, який камін підійде для опалення, треба врахувати важливі характеристики, а також знати площу приміщення, яку збираються опалювати.

  • Потужність, яка визначається тим, наскільки швидко камін здатний обігріти приміщення і яку площу, скільки палива йому треба для цього, як довго тримає тепло в неробочому стані. Чи може прилад забезпечити теплом сусідні приміщення, крім кімнати, де встановлений.
  • Вид пального: дрова, вугілля, газ, біопаливо, пелети, електрокамін для обігріву будинку.
  • Функціональність і додаткові установки: топки з водяним опаленням, повітряним обігрівом, тривалого горіння, з подвійним допалюванням.
  • Спосіб установки: кутові, острівні, пристінні, настінні, двосторонні, тунельні.
  • З відкритим вогнем і закриті, в яких вогнище горить за чавунними чи скляними дверцятами.
  • Розмір і тип: каміни, мінікаміни, печі, котли, печі-каміни.
  • Матеріал виготовлення: чавун, сталь, кахель, скло.
  • Стиль та дизайн: сучасні, класичні, хай-тек, портальні.

Ціна приладу залежить від категорії та поєднання всіх вищезгаданих відмінностей. Визначившись з очікуваннями, з’ясовують всі плюси та мінуси каміна в домі.

FCUOJW9NguPV7oT1CoOEykHRN5tlc8DZV8MGxUNivd9QU5Tj4o2hBR2XNF4kCGPVUa2u1zRclGD8ihBLLIkiRM_3I4UwgJcamObwo4Z8Xp_EhmuJlURnQgnVdfeKG4opSbtR05YY6YHtbPzngmY

Як камін працює на опалення будинку

Основним джерелом опалення будинку або котеджу вибирають топки і печі на дровах. Це на сьогодні найдоступніший та економічний вид палива. Для обігріву краще підійде чавунний або сталевий камін закритого типу. У ньому тепло довше зберігається і рівномірно розподіляється у приміщення. Вогонь при такому влаштуванні горить за скляним екраном або чавунними дверцятами.

У топках тривалого горіння дрова тліють 8–10 годин, поступово віддаючи тепло у приміщення. Система вторинного допалювання подає повітря в камеру згоряння через повітропровід топки, підвищуючи ККД пристрою, а в атмосферу потрапляє менше шкідливих продуктів горіння.

Дров’яні каміни з системою повітряного опалення забезпечують теплом не тільки кімнату, де встановлено прилад, а й суміжні приміщення: тепле повітря потрапляє в систему опалення, батареї та радіатори. Топки з водяним опаленням, крім теплого повітря, по системі труб забезпечують будинок гарячою водою.

Вогнища відкритого типу також добре обігрівають приміщення, але тільки те, де вони встановлені. У кімнаті буде тепло і затишно з живим вогнем та потріскуванням полін, що створює особливу атмосферу в холодну пору року.

Газові та електричні обігрівачі також можуть слугувати альтернативним джерелом тепла в домі. Важливо розрахувати, якої потужності прилад знадобиться для площі приміщення. Для цього показник у кВт, який вказано в паспорті, помножують на 10 м2. Отримане число покаже, скільки метрів може обігріти камін. Якщо в домі високі стелі, то прилад знадобиться з більшими показниками та ККД.

Каміни на біопальному, в яких лінія вогню 80 см і більше, добре підтримують температуру в приміщенні та створюють сучасний дизайн. До того ж їх можна використовувати не тільки в домі, але й у квартирі без димоходу.

pJKZZy5TAWaFf5xNU19qq7KU3IL8MdhUD5PCb7W15SnBtQpq8gbApDb55iKTXtruXztiHCbMN0Dnip5p_q0UEwYLA7Lo-aRKHUo0t-WdWet5aSKu1stxEHhlx3UmSVAgp0LwlzMN6xEYWrZ1SHY

На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: