Який камін підійде для опалення всього будинку, що обігріє ефективніше — закрита чи відкрита топка, чи існує альтернатива приладам на дровах — розбираємося в статті.
Господарям приватних будинків та котеджів доводиться розв’язувати задачу, як обігріти житло і яке джерело тепла буде економічно вигідним. Треба підібрати прилад, який зможе опалювати будинок певної площі, визначити, яке і скільки палива треба, чи можна самостійно забезпечити житло гарячою водою. Є ще одне питання: камін чи піч мають стати частиною інтер’єру і створити в ньому особливу атмосферу.
Вибір камінів для опалення дому Краткі великий, а покупка ця відповідальна. Агрегат буде служити не одне десятиліття, тому важливо вивчити види приладів, їхні особливості та переваги.
Види камінів для дому
Щоб визначитися, який камін підійде для опалення, треба врахувати важливі характеристики, а також знати площу приміщення, яку збираються опалювати.
- Потужність, яка визначається тим, наскільки швидко камін здатний обігріти приміщення і яку площу, скільки палива йому треба для цього, як довго тримає тепло в неробочому стані. Чи може прилад забезпечити теплом сусідні приміщення, крім кімнати, де встановлений.
- Вид пального: дрова, вугілля, газ, біопаливо, пелети, електрокамін для обігріву будинку.
- Функціональність і додаткові установки: топки з водяним опаленням, повітряним обігрівом, тривалого горіння, з подвійним допалюванням.
- Спосіб установки: кутові, острівні, пристінні, настінні, двосторонні, тунельні.
- З відкритим вогнем і закриті, в яких вогнище горить за чавунними чи скляними дверцятами.
- Розмір і тип: каміни, мінікаміни, печі, котли, печі-каміни.
- Матеріал виготовлення: чавун, сталь, кахель, скло.
- Стиль та дизайн: сучасні, класичні, хай-тек, портальні.
Ціна приладу залежить від категорії та поєднання всіх вищезгаданих відмінностей. Визначившись з очікуваннями, з’ясовують всі плюси та мінуси каміна в домі.
Як камін працює на опалення будинку
Основним джерелом опалення будинку або котеджу вибирають топки і печі на дровах. Це на сьогодні найдоступніший та економічний вид палива. Для обігріву краще підійде чавунний або сталевий камін закритого типу. У ньому тепло довше зберігається і рівномірно розподіляється у приміщення. Вогонь при такому влаштуванні горить за скляним екраном або чавунними дверцятами.
У топках тривалого горіння дрова тліють 8–10 годин, поступово віддаючи тепло у приміщення. Система вторинного допалювання подає повітря в камеру згоряння через повітропровід топки, підвищуючи ККД пристрою, а в атмосферу потрапляє менше шкідливих продуктів горіння.
Дров’яні каміни з системою повітряного опалення забезпечують теплом не тільки кімнату, де встановлено прилад, а й суміжні приміщення: тепле повітря потрапляє в систему опалення, батареї та радіатори. Топки з водяним опаленням, крім теплого повітря, по системі труб забезпечують будинок гарячою водою.
Вогнища відкритого типу також добре обігрівають приміщення, але тільки те, де вони встановлені. У кімнаті буде тепло і затишно з живим вогнем та потріскуванням полін, що створює особливу атмосферу в холодну пору року.
Газові та електричні обігрівачі також можуть слугувати альтернативним джерелом тепла в домі. Важливо розрахувати, якої потужності прилад знадобиться для площі приміщення. Для цього показник у кВт, який вказано в паспорті, помножують на 10 м2. Отримане число покаже, скільки метрів може обігріти камін. Якщо в домі високі стелі, то прилад знадобиться з більшими показниками та ККД.
Каміни на біопальному, в яких лінія вогню 80 см і більше, добре підтримують температуру в приміщенні та створюють сучасний дизайн. До того ж їх можна використовувати не тільки в домі, але й у квартирі без димоходу.
На правах реклами