fbpx

Карантин не скасовують, але послаблюють ще більше: що заборонено?

Суспільство 11:51, 17.06, 2021

На засіданні Кабміну 16 червня було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 31 серпня 2021 року.

Також встановили нові карантинні норми. На всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, при якому зберігається масковий режим у громадському транспорті та під час масових заходів.

Дозволяється робота громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів і залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів за умови дотримання маскового режиму.

Не обов’язкове дотримання маскового режиму під час проведення масових заходів, якщо у всіх учасників та організаторів є негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген, проведене не більше ніж за 72 години до проведення заходу. Або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ у перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

“Зелений” і “жовтий” рівні епідбезпеки встановлюються одночасно на всій території країни, “помаранчевий” і “червоний” визначаються для регіону.

“Жовтий” рівень встановлюється рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативою міністра охорони здоров’я, якщо протягом трьох днів поспіль на всій території України:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів буде перевищувати 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становитиме понад 4%;
  • кількість тестувань методом ПЛР і експрес-тестування на антиген протягом останніх семи днів на 100 тис. населення буде менш як 300;
  • при наявності підстав для встановлення “червоного” рівня епідбезпеки на території принаймні одного регіону.

У “жовтій” зоні забороняється проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м площі будівлі або території, заповненість кінозалів і залів інших установ культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 людина на 10 кв. метрів.

При цьому обмеження за часом роботи закладів відсутні.

Карантин в Україні скасують, коли: відсоток хворих українців залишиться незмінним як мінімум протягом 10 днів; у лікарнях залишиться менш як 50% пацієнтів із COVID-19.

Нагадаємо, уряд скасував обмеження за кількістю учасників і дистанції на масових заходів.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: