fbpx

Кардіохірурги врятували маленького франківця з критичною вадою серця

Здоров'я 19:27, 10.12, 2022
НА ФОТО: Операція тривала чотири години. Фото - Перше медичне об'єднання Львова

Маленького Михайлика, який народився з транспозицією магістральних артерій, прооперували у львівській лікарні св. Миколая наступного дня після народження. Для цього немовля терміново перевезли з Івано-Франківська до Львова.

Про це повідомляє Перше медоб’єднання Львова.

Щороку в Україні народжується близько 80-100 діток з транспозицією магістральних артерій. Новонароджений Михайлик – один з них. Критичну ваду дитині діагностували відразу після народження.

Дві головні артерії, що відходять від серця хлопчика, були змінені місцями: від правого шлуночка відходила аорта, а від лівого – легенева артерія. Та все мало би бути навпаки.

Ця вроджена вада супроводжується ціанозом – синюшністю шкіри. Адже через важке порушення кровообігу кисень не надходив до органів дитини в потрібній кількості. Тому в супроводі реанімаційної бригади медиків уже наступної доби Михайлика перевезли з Івано-Франківська до дитячої лікарні св. Миколая. Аби врятувати дитину, операцію потрібно виконати в перші дні життя.

Кардіохірурги невідкладно провели радикальну корекцію – поміняли місцями основні артерії, повернувши їх в правильне положення, та пересадили коронарні артерії – маленькі артерії, що живлять серцевий м’яз.

Операція тривала понад чотири години та пройшла вдало. Малюка виписали на 10-й день після втручання. З ним усе добре.

Діти, що народилися з транспозицією магістральних судин, швидко впадають в критичний стан. Без хірургічного втручання близько 30% немовлят з таким діагнозом помирають протягом першого тижня життя, ще 70% – упродовж наступних шести місяців.

“Тому дякуємо команді дитячих кардіохірургів, зокрема завідувачу відділення Олександру Ячніку, хірургам Андрію Пилипцю, Дмитру Грицаку, анестезіологічній команді, Сергію Шишу та Михайлу Микитину, кардіологам Христині Качур, Ользі Пастернак за порятунок ще одного маленького пацієнта. Бажаємо їм сил і здоров’я!” – вітають колеги хірургів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: