fbpx

Каркасний та СІП-панельний будинок: у чому відмінність технологій

Суспільство 17:03, 07.11, 2022

В Україні традиційні технології малоповерхового будівництва ґрунтуються на застосуванні важких будівельних матеріалів – цегли, каменю, бетону, колод. Але в цивілізованому світі, крім подібних методів, замовнику пропонують на вибір також легкі будівлі, що їх можна швидко звести, для проживання та роботи.

Технологія в узагальненому вигляді називається каркасною. Сам каркас майбутнього будинку збирають із дерев’яного бруса. Різниця у способах та послідовності монтажу, а також у матеріалах, що застосовуються. Конструкція складається з каркаса, обшитого легкими стінами та внутрішніми перегородками.

Каркасний та СІП-панельний будинок: у чому відмінність технологій 1

Каркасна технологія має кілька різновидів. Центрами появи та розвитку різних видів каркасної технології стали відносно холодні країни Америки та Європи, де буває снігова зима, морози та є ліси для промислової розробки. У будівельній сфері відомі канадська, німецька, скандинавська методики будівництва легких, теплих житлових будинків.

Масове виробництво каркасних будинків налагоджено на спеціальних підприємствах. Там виготовляють дерев’яні елементи каркаса, легкі плити для стін та перекриттів, готові стінові блоки. Сам каркас можна зібрати як у заводських умовах, так і на будівельній ділянці.

Для майбутнього замовника

На сайтах виробничо-будівельних компаній можна знайти узагальнену чи докладну інформацію про каркасне будівництво в Україні. Один із прикладів подібних київських підприємств – завод СІП-панелей з послугами монтажу легких житлових будинків та будівництва малоповерхових будівель – компанія «Лайт Хаус». Що пропонують і як будують за канадською технологією – можна ознайомитися за адресою в інтернеті – lighthouse.kyiv.ua, де розміщена корисна інформація для тих, хто планує оселитися в індивідуальному будинку.

Кілька слів про підприємство та його можливості:

 • Власна виробнича база основного будматеріалу – СІП-панелей, з імпортних елементів – OSB плити, пінополістиролу, клею;
 • Можливість випуску на місяць понад 2000 квадратних метрів житла;
 • Комплексні будівельні роботи, включаючи фундамент, оздоблення та дизайн;
 • Будівництво за принципом «під ключ» з повним виробничим циклом;
 • Проєктування конструкції та архітектурного вигляду;
 • Продаж готових будівельних комплектів для самостійного монтажу будинку;
 • Будівництво каркасних будинків скандинавського та німецького типу.

Переваги каркасної технології

Легкі будинки ідеально підходять для нашого клімату – у них тепло взимку та прохолодно спекотного літа. Серед інших вигідних, привабливих особливостей зазвичай зазначають таке:

 • Швидкість зведення. Час на будівництво займає не більше пів року, якщо робота включає фундамент, монтаж конструкції, обробку;
 • Точність припасування всіх елементів, оскільки їх виробляють на заводі з використанням високотехнологічного обладнання;
 • Енергоефективність будинку під час експлуатації в помірному та холодному кліматі;
 • Невисока вартість у порівнянні з будівництвом традиційних, важких будівель;
 • Тривалість терміну експлуатації від 80 років.

На правах реклами

 
 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: