fbpx

Картини як QR-коди: на виставці у Франківську продають роботи, щоб допомогти ЗСУ

Суспільство 19:20, 18.11, 2022

В івано-франківській галереї «Асортиментна кімната» відкрилася нова виставка під назвою «Quick Responce». На ній можна побачити картини трьох художників, які творять у напрямку Pixel Art.

Роботи можна купити за доступну суму – і цим допомогти військовим, пише Репортер.

«Асортимента кімната» розташована за адресою Січових Стрільців, 17 (у дворі перед рестораном «Піросмані»). Уже тиждень в одній з кімнат галереї триває виставка «Quick Responce». Тут зібрали роботи Володимира ЛуканяОльги Бабак та Олексія Сая. Всі – у техніці Pixel Art.

“Цей напрям виник у 70-80 роках, коли з’явилися перші комп’ютерні ігри. Тоді всіх персонажів і пейзажі малювали квадратиками, пікселями, – пояснює операційна керівниця «Асортиментної кімнати» і співкураторка виставки Ольга Кукуш. – Коли почала розвиватися комп’ютерна графіка, попит на Pixel Art почав знижуватися. Але потім знову відновився – як елемент ностальгії. Зараз ця техніка дуже популярна”.

Мета виставки – познайомити франківців з модним мистецтвом та підтримати роботу галереї у час війни. Але головне – благодійність. Усі кошти з продажу картин йдуть на збір франківської волонтерки Людмили Лінник. Їх використають на купівлю безкаркасних нош для ЗСУ.

Ініціатива створення виставки йшла від Володимира Луканя. Художник, родом із Дрогобича, уже багато років живе й творить у Франківську. Працює в іконопису на склі, малярстві та графіці. Для виставки він намалював більше нетипові роботи.

“Володимир почав створювати цю серію на початку війни. Там є патріотичні сюжети, воєнні, – розповідає Ольга Кукуш. – Загальна ідея виставки – це QR-коди, які всюди нас оточують, є на всіх товарах. Ці посилання розуміє наша техніка, смартофони, а ми – ні. Він хотів зробити такі картини, які будуть зрозумілі людям, але техніки створення будуть незрозумілі”.

До Володимира Луканя долучилися інші художники – харківська художниця Ольга Бабак, киянин Олексій Сай. 

За тиждень в «Асортиментній кімнаті» встигли продати 16 робіт Володимира Луканя. Всього художник створив сотню картин. Також для продажу доступні три картини Ольги Бабак. Картини Олексія Сая доступні лише для перегляду на екрані.

Ціна однієї роботи Ольги Бабак – 3000 грн, а Володимира Луканя – 500 грн. Виставка триватиме до початку січня.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: